Jak dobrze się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak należącą do bardzo często spotykanych we współczesnym świecie. Związane są z nią ustalone zwyczaje i wymagania, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Normy te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia „co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną” i w jaki sposób się na niej zaprezentować wielu osobom spędza sen z powiek. Są jednak różnorodne źródła informacji, z których można dowiedzieć się dużo na ten temat. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że na rozmowie o pracę najważniejsze są kwalifikacje i umiejętności kandydata, które musi on właściwie uzewnętrznić i podkreślić. Na pewno jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań w kwestii wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego trzeba tę sytuację jak najlepiej wykorzystać.

„Więcej to mniej”, czyli dodatkiNagminnie omawiany jest aspekt makijażu kandydatek na rozmowę o pracę.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://www.elian.eu/pl/tania-wloczka-ponpon) w kontekście analizowanej w tym artykule zagadnień. Uzyskasz wtedy większą wiedzę!

Ogólnie powinien on być prawie niewidoczny. Powinno się unikać jaskrawych kolorów i wyzywających elementów, na przykład bogato dekorowanych tipsów i paznokci. Jeśli chodzi o biżuterię również wskazany jest umiar, a także stawianie na elegancję i klasyczne wzory. Zwraca się także uwagę na to, że różnego rodzaju dodatki powinny pasować do całości odzieży.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

OdzieżW sprawie odpowiedniej odzieży na rozmowę kwalifikacyjną jest parę różnych zasad. Wszystkie źródła wiedzy jednak się zgadzają, że charakter ubioru w dużym stopniu uzależniony będzie od charakteru firmy, w jakiej osoba stara się o zatrudnienie. W przypadku stanowisk o charakterze oficjalnym, takich jak praca w urzędzie czy banku, strój na rozmowę o pracę musi być maksymalnie formalny. Przede wszystkim jednak na każdą rozmowę kwalifikacyjną należy wybierać ubranie czyste i schludne. Trzeba starać się zaprezentować z jak najlepszej strony, toteż poleca się wybór eleganckiej, ale pasującej fryzury i na przykład dobrze leżącego kostiumu dla kobiety.

Nie czekaj, a jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do źródła (http://www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-srebrnej). W tym miejscu odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Niepolecane są wszelkiego rodzaju jaskrawe kolory. Kwestię „jak nosić kolor różowy” trzeba więc raczej zostawić na okazje inne niż poszukiwanie pracy.

Źródło: http://jego-styl.pl/