Jak dopasować odpowiednie obuwie męskie na każdą okazję?

Wiele osób myśli, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są o wiele łatwiejsze i że analogicznie jest z obuwiem. O ile co do wyboru rozmaitych rodzajów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można w tym miejscu się zgodzić, o tyle dopasowywanie butów do określonej okazji również w przypadku panów potrafi nastręczyć niemałych problemów.

Widać to szczególnie po skutkach niewłaściwego dopasowania obuwia, które stosunkowo często obserwuje się na ulicach miast w Polsce, ale i za granicą. Nierzadko dotyczy to także kwestii niepoprawnego doboru eleganckich spodni, których zbyt długie nogawki mają na butach nieeleganckie fałdy. Z kolei za krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest praktycznie zaprzeczeniem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak problem nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, ponieważ dla większej części ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Problemy powstają przy dobieraniu modelu.

Inne na ślub przyjaciela, a inne na rozmowę o pracęW Polsce niestety u sporej liczby ludzi nadal utrzymuje się twierdzenie, że garnitur dla mężczyzny to jeden komplet nadający się na wszystkie okazje. Nierzadko obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

Tymczasem kwestia ta nie jest aż tak prosta i wymaga dokładnego przemyślenia. Analogicznie bowiem jak występuje dużo możliwych zestawów odzieży męskiej na różne okazje, tak do tych kompletów dobiera się zróżnicowane obuwie. Zasady etykiety w tego rodzaju przypadkach przewidują, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur musi być ciemniejszy, a dotyczy to też obuwia. Buty do garnituru występują w sporym wyborze, należy tylko dokładniej poszukać.

Właściwy model obuwia do garnituruSpecjalistyczne poradniki w zakresie tego, jak należy dopasowywać obuwie do eleganckiego mówią o tym, że obecnie nadal często można obserwować mężczyzn w obuwiu całkowicie niemodnym i niegustownym, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru powinno mieć odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i najlepiej nie ekstrawagancki. Rzecz jasna powinno się także mieć na uwadze takie kwestie jak dokładne wypastowanie butów przed daną uroczystością.