Jak dopasować odpowiednie obuwie męskie na każdą okazję?

Wiele osób myśli, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są o wiele łatwiejsze i że analogicznie jest z obuwiem. O ile co do wyboru rozmaitych rodzajów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można w tym miejscu się zgodzić, o tyle dopasowywanie butów do określonej okazji również w przypadku panów potrafi nastręczyć niemałych problemów.

Widać to szczególnie po skutkach niewłaściwego dopasowania obuwia, które stosunkowo często obserwuje się na ulicach miast w Polsce, ale i za granicą. Nierzadko dotyczy to także kwestii niepoprawnego doboru eleganckich spodni, których zbyt długie nogawki mają na butach nieeleganckie fałdy. Z kolei za krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest praktycznie zaprzeczeniem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak problem nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, ponieważ dla większej części ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Problemy powstają przy dobieraniu modelu.

Inne na ślub przyjaciela, a inne na rozmowę o pracęW Polsce niestety u sporej liczby ludzi nadal utrzymuje się twierdzenie, że garnitur dla mężczyzny to jeden komplet nadający się na wszystkie okazje. Nierzadko obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

Tymczasem kwestia ta nie jest aż tak prosta i wymaga dokładnego przemyślenia. Analogicznie bowiem jak występuje dużo możliwych zestawów odzieży męskiej na różne okazje, tak do tych kompletów dobiera się zróżnicowane obuwie. Zasady etykiety w tego rodzaju przypadkach przewidują, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur musi być ciemniejszy, a dotyczy to też obuwia. Buty do garnituru występują w sporym wyborze, należy tylko dokładniej poszukać.

Właściwy model obuwia do garnituruSpecjalistyczne poradniki w zakresie tego, jak należy dopasowywać obuwie do eleganckiego mówią o tym, że obecnie nadal często można obserwować mężczyzn w obuwiu całkowicie niemodnym i niegustownym, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się odwraca.

Kliknij ten link – ta unikalna strona internetowa (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty) wzbudzi Twoje zainteresowanie. Zawarte na niej treści dotyczą pokrewnej problematyki, co tekst, który właśnie czytasz.

Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru powinno mieć odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i najlepiej nie ekstrawagancki. Rzecz jasna powinno się także mieć na uwadze takie kwestie jak dokładne wypastowanie butów przed daną uroczystością.