Jak dużo czasu potrzeba na uszycie kostiumu?

Bycie artystą teatralnym to ogromny kawał chleba. Każdy, kto chociaż przez moment miał styczność z owym fachem, zdaje sobie sprawę iż wymaga on mnóstwo od człowieka. Przede wszystkim czasu, tony czasu, jaki należy poświęcić na ćwiczenie roli.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast poza sceną jest jeszcze więcej roboty. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za wszystkimi artystami teatralnymi stoi duża liczba statystów, jacy dbają o dobry wygląd artystów. Makijażyści troszczą się o to aby twarze się nie świeciły, albo mają więcej pracy, gdy artysta gra rolę, która potrzebuje długotrwałej charakteryzacji. Czasami właściwa charakteryzacja trwa pół dnia. Sami rozumiecie, iż to wiele wymagająca od aktora oraz od makijażystów praca. Lecz najbardziej długotrwałe jest szycie – więcej na ubrań, w jakie czasem zaangażowanych jest kilkuset ludzi. Uszycie jednego stroju może trwać kilka tygodni. Niektóre kostiumy wymagają sprowadzenia egzotycznych materiałów, jak na przykład futer albo jedwabiu.

Szukasz pokrewne wpisy, ale trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeżeli tak, to zalecamy ten link (https://www.jagna.pl/biustonosze-pushup-c-23_41.html) – naprawdę warto wziąć go pod lupę.

By się dowiedzieć jak długo trwa produkcja kompletnego kostiumu uznałem, że zlecę szycie stroju Spider-mana. Okazało się, iż koszt stworzenia tego ubrania kosztuje gigantyczną sumę dwóch tysięcy złotych. Jak widać wyszywanie kostiumów dla artystów teatralnych wymaga od pracownika bardzo wiele. Przede wszystkim precyzji, gdyż ilości materiału są skończone, toteż profesjonalista nie ma możliwości się mylić. Niektóre kostiumy wymagają połączenia na przykład bardzo grubej skóry z lnianą tkaniną jaka jest również ciężki w obróbce. W takim wypadku do pracy przystępuje nawet czterech pracowników, jacy najpierw zmiękczają skórę, by następnie grubą igłą do szycia złączyć za pomocą żyłki wędkarskiej dwa materiały. Nie dość, że zawód aktora teatralnego jest wymagający to za jego plecami stoi wielu innych pracowników, którzy troszczą się o jego właściwy wygląd na spektaklu.

Nic zaskakującego teraz, że bilety na najnowsze spektakle są drogie, kiedy już to wszystko wiecie. To co widać na deskach teatru to wyłącznie wierzchołek góry lodowej.