Jak ekologicznie dbać o naskórek

Próbując zadbać o skórę, zazwyczaj wybieramy zakup polecanych w drogeriach wyjątkowo drogich wyrobów kosmetycznych. Dobrze zareklamowane, zamknięte w pięknych pudełkach firmowe artykuły, uruchamiają w konsumentkach w pewien sposób magiczne myślenie na temat tego, że kupują coś cudownego.

Autor: NANTES.PL

Niewiele jednak ludzi czyta skład kremów, a nawet jeżeli, oznaczenia są zwykle tak niejasne, że zawarta na nich informacja jest niezrozumiała dla osoby która nie ma branżowej wiedzy. Na tym głównie polega reklama w dziedzinie kosmetyki, a przecież każdy powinien się orientować, że domowe oczyszczanie twarzy, czy przygotowanie tak samo działającego kremu jak te dostępne w perfumeriach, nie jest tak trudne.

Tanie kosmetyki wytworzone domowym sposobem, to nie tylko oszczędność, ale też wielka satysfakcja dla każdej kobiety.

Kiedy chcesz poczytać więcej, jest pełna notka o podobnej tematyce, którą warto zobaczyć. To świetny moment więc zrób to!

Trzeba jedynie odszukać w internecie receptury na emulsje, które będą odpowiadały zapotrzebowaniom naszego naskórka, a potem znaleźć dowolny sklep z półproduktami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Fora są potrzebnym wsparciem w tej dziedzinie, a także źródłem przydatnych informacji. Odnajdziemy tam również przepisy na domowe kremy na jesień, jak i sposób na zrobienie produktów do pielęgnacji włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Osoby które wybierają tylko ekologiczne kosmetyki , ale też nie chcą rezygnować z make up-u, powinny doskonale poznać już kosmetyki (zobacz substancje nawilżające) mineralne. Są sporządzane bez substancji chemicznych, co sprawia,że już same w sobie są zdrowsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, jednak ich dobroczynne właściwości, są warte swojej ceny. Mogą być stosowane przez każdego, nawet gdy mamy skórę przesuszoną. Kosmetyki mineralne posiadają też własności antyalergiczne, co jakościowo stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetworzone w przestarzały sposób, nierzadko powodujące podrażnienia.

Natura w każdym wariancie jest skuteczna. Kosmetyki produkowane bez chemicznego przetwarzania i nieposiadające w składzie składników konserwujących, są dużo zdrowsze dla skóry – powinno się o tym pamiętać zanim po raz kolejny złapiemy się w sidła marketingu.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/