Jak kupić w prezencie piękny portfel, który posłuży przez długie lata?

Portfel to sprawdzony upominek dla mężczyzny, szczególnie gdy zdecydujemy się na klasyczny, wykonany ze skóry i elegancki. Przemyślmy wcześniej, który kolor, wielkość i portfel będzie najbardziej odpowiadać osobie obdarowanej oraz ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na portfel. Z tą wiedzą możemy udać się na zakupy do dobrze wyposażonych sklepów z wyrobami skórzanymi.

szalenie ważne jest to, by koniecznie dobrze wybrać typ skóry, z której portfel (Zobacz więcej: duże portfele damskie skórzane) jest uszyty. Pomyślmy o tym, iż będzie on trzymany w kieszeni dżinsów lub bluzy, dlatego musi być raczej zgrabny, ale pakowny. Niestety, nie może być wykonany z najcieńszej, cielęcej skórki. Ponieważ będzie on na pewno narażony na otarcia, upewnijmy się również, że ma stosunkowo mocne szwy i wytrzymałą nić, która została wykorzystana do ich zszycia.

Należy obejrzeć cały portfelik bardzo dokładnie, przyjrzeć się skórze, czy nie ulega deformacji, czy nie ma marszczeń lub przebarwień, czy nie jest przetarta. Obejrzyjmy też zatrzaski i zamki – czy są sprawne, czy mają gładkie zakończenia, czy nie są w miejscach, w jakich są narażone na częste zginanie lub haczenie. Zobaczmy też, jak pojemne są portfele męskie skórzane, jakie wybieramy. Miejsce na kasę to jedno, ale teraz każdy z nas jest posiadaczem kilku kart i wymagane jest, by chociaż te ważne miały tam swoje stałe miejsce. Później zdecydujmy się na jakiś kolor.

Czarne portfele Pierre Cardin to strzał w dziesiątkę, lecz jeśli całkiem nieźle znamy kogoś, kogo chcemy obdarować i mamy pewność, że inny kolor również może się spodobać, postawmy na czekoladowy albo karmelowy. Ceny dobrych egzemplarzy, jak portfele Pierre Cardin z najnowszej linii, plasują się na poziomie 300 złotych – polecamy.

Choć portfele męskie skórzane w sklepach www mają bardzo atrakcyjne ceny, nie decydujmy się na ich zakup przez internet jedynie przez ich niższą cenę. Niestety, uszkodzenia nie będą dostrzegalne nawet na dobrym zdjęciu w sieci. Ozdobnie opakowany, stylowy portfel męski z grosikiem na szczęście to prezent, jaki na pewno zostanie gustowny. Postarajmy się, żeby wybrany przez nas portfel pasował do osoby, której chcemy zrobić prezent.