Jak można przystąpić do robienia ręcznie wykonywanej biżuterii, co przyda się do tego

Od jakiegoś czasu własnoręcznie robiona biżuteria cieszy się ogromną popularnością. Co prawda sklepy pełne są zarówno biżuterii produkowanej z kamieni szlachetnych, złota i srebra, jak również taniutkich plastików i szkiełek, lecz wiele osób jest zdania, że najładniej będzie wyglądać to, co się samemu zrobić. A możliwości są ku temu całkiem spore, ponieważ bez żadnego problemu można kupić wszystkie konieczne narzędzia, akcesoria i surowce i wykonać coś ciekawego. Aby zacząć swoją przygodę z robieniem biżuterii nie będzie dużo potrzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia

Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup wszystkich niezbędnych narzędzi i półproduktów to wydatek kilkudziesięciu złotych, informacje są ogólnie dostępne w cieci, i tak naprawdę potrzebne będzie nieco czasu i chęci. Obecnie najróżniejszych poradników na temat tworzenia ręcznej biżuterii jest bardzo dużo. Niektóre z nich mają szczegółowe instrukcje, na niektórych można oglądnąć instruktażowe filmiki, z których nauczyć się można, jak nawijać koraliki, robić wisiorki czy skręcać rzemienie. W razie potrzeby można też zapytać kogoś o pomoc i nauczenie podstawowych technik.

Najbardziej istotnym elementem biżuterii są koraliki. Ich rozmaitych odmian jest ogromna ilość, z tego też powodu każdy bez żadnego problemu wybierze takie, które będą mu się podobać. Niezwykle interesująco będą na przykład wyglądać bardzo ładne japońskie koraliki miyuki, przy ich pomocy można tworzyć rzeczywiście niezwykłą biżuterię. Oprócz koralików niezbędne będą inne akcesoria.

Do ich łączenia będzie przydatny srebrny, cieniutki drucik, jeżeli będzie się chciało zajmować kolczykami to także zawieszki do nich, warto też zakupić kilka srebrnych kulek, dysków i przekładek. To wszystko można kupić w sklepach stacjonarnych z tego typu rzeczami, a można też złożyć zamówienie w jednym z wielu internetowych sklepów lub kupić na aukcji. Za to po narzędzia najlepiej udać się będzie do któregoś z marketów budowlanych, tam powinno się kupić szczypce do cięcia i z zaokrąglonymi końcami. Mając taki komplet przystąpić można do swojej pierwszej zawieszki lub bransoletki, a następnie robić coraz ładniejsze rzeczy.