Jak musi wyglądać gabinet kosmetyczny? Co powinno się w nim znaleźć?

Jak chcemy otworzyć własny salon kosmetyczny, to musimy pamiętać o wielu zagadnieniach. Na pewno należy znaleźć odpowiedni lokal, a później rozmieścić tam niezbędne elementy, obowiązkowe do świadczenia swoich usług

.
meble kosmetyczne

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

W pomieszczeniu masażu na przykład trzeba zainstalować umywalkę, jak również dozownik mydła w płynie, lecz także umieszcza się ręczniki jednorazowego użytku. W miejscu zabiegowym powinniśmy dobrać fachowe środki dezynfekcyjne, jakie powinny być w miejscu do tego przeznaczonym. Pamiętajmy jednocześnie o zamykanym pojemniku na środki jednorazowego użytku, takie jak gaziki czy waciki jałowe.

Niezbędnie wybierajmy meble kosmetyczne, bo dzięki nim można pracować lepiej, wszystko jest na swoim miejscu, a ponadto gabinet wygląda lepiej (stylowe meble kosmetyczne). Jeśli w gabinecie kosmetycznym pracuje tylko jedna osoba, to nie trzeba mieć specjalnego pomieszczenia socjalnego dla personelu. Troszkę odmiennie prezentuje się sytuacja, jak zatrudniona jest choćby jedna osoba, wtedy tego typu pomieszczenie jest konieczne. W takim pomieszczeniu powinien znaleźć się prysznic oraz umywalka. Umywalka jest niezbędna, żeby personel miał swobodny dostęp do wody.
W tego typu pomieszczeniu powinien być też czajnik i miejsce, w którym można coś zjeść. Sprzęt kosmetyczny, jak frezarka do manicure, musi posiadać różnorodne niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, lecz również skuteczności robionych na niech zabiegów-

.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna (http://www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/zawieszki/) także na pewno wpadnie Ci w oko!

To ważne z wielu powodów, ale przede wszystkim, że profesjonalny gabinet to miejsce, w którym klienci powinni bez obaw zatroszczyć się o swoją urodę. Niestety, wielka liczba sprzętów na rynków nie ma takich certyfikatów, więc może to oznaczać, że są nieskuteczne.