Jak należy dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na co zwracać uwagę? Co jest ważne?

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to faktycznie coś więcej niż jedynie modny dodatek do stroju. Dobre jakościowo soczewki chronią oczy przed szkodliwymi promieniami UV, a ponadto polaryzują światło słoneczne.
Okulary z podstawowym filtrem UV, przez stałą ilość przepuszczanego światła, są najlepsze w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stopień przyciemnienia oraz moc filtra wybiera się odnosząc do jasności otoczenia i wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W takim sensie dobre są modele jak okulary przeciwsłoneczne miu miu. Następny typ, okulary polaryzacyjne minimalizują nieprzyjazne dla oczu światło, jakie odbija się od bardzo jasnych powierzchni.

Niezbędne jest to zwłaszcza zimą, kiedy ostre światło słoneczne odbija się od śniegu czy lodu i może podrażnić oczy. Stopień przepuszczania światła i ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu i mocy użytego filtra UV. Najbardziej profesjonalne są okulary firmy chanel, a jak chcemy sprawdzić jakość filtra polaryzacyjnego, to najkorzystniej poprosić optyka o fachowy test z ukazującym się obrazkiem, który dostrzegalny dopiero po założeniu okularów. Istnieją też okulary fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, jakie zależnie od nasłonecznienia, przepuszczają światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala to na prawidłowe widzenie zarówno w warunkach intensywnego, lecz i nie za bardzo silnego nasłonecznienia.

Należy pamiętać, iż czas przejścia od stanu zaciemnionego do jasnego wynosi tylko kilka minut, więc przystosowanie okularów do niespodziewanej zmiany światła nie ma miejsca natychmiastowo. Nie jest istotne, jaki typ okularów wybierzemy, zawsze powinny być to najwyższej jakości modele, takie jak okulary przeciwsłoneczne emporio.