Jak odszukać dobry portfel spełniający własne oczekiwania?

Pieniądze, karty kredytowe i karty klubowe – te wszystkie przedmioty trzeba gdzieś pomieścić. Najlepszym rozwiązaniem jest portfel. Jak widać, wszystko jasne, portfel jaki jest każdy widzi, lecz pozory mylą, bo portfeli jest tak wiele, że można się zdziwić. Do wyboru mamy portfele skórzane czy portfele materiałowe, a to dopiero początek oferty.

Portfel

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie zasada jest taka, iż w zależności od sposobu bycia, od statusu społecznego czy zwykłego wewnętrznego przekonania kupujemy dobry dla nas portfel. Jeśli przykładowo posługujemy się kartą płatniczą, a w sklepie najczęściej płacimy drobnymi to najlepszym rozwiązaniem będzie portfel bilonówka. Największą zaletą takiego modelu jest wygodny dostęp do bilonu.

Znamy przecież sytuacje, kiedy ciężko nam znaleźć grosz czy dwa, w bilonówce po otwarciu wszystkie drobniaki są od razu widoczne. Wbrew powszechnej opinii nie jest to portfel typowo kobiecy, dostępne są również modele dla mężczyzn. Jeśli szukamy czegoś w podobnym rodzaju, jeśli nie chcemy bilonówki, dobrym rozwiązaniem będzie portfel podkówka (funkcjonalne podkówki).

Dla aktywnych najlepszą opcją będzie portfel sportowy . Wykonane z nylonu lub codury, spotyka się też portfele sportowe ze skóry, ale bardzo rzadko. Zresztą, skóra słabo pasuje na taki model, więc jest to raczej wyjątek niż reguła. Generalnie, sportowy portfel przypadnie do gustu nie tylko sportowcom, lecz także osobom, które lubią luźny styl, noszą się swobodnie, nie dopełniają garniturów i innych oficjalnych ubrań.
Jedno z bardziej szokujących stwierdzeń mówi nam, że największą głupotą jest kupno portfela za ostatnie pieniądze… Coś w tym jest, jednak jest coś jeszcze mniej rozsądnego: zakup portfelu nijakiego, ze słabych materiałów, takiego, co posłuży nam przez kilka miesięcy i będzie trzeba rozglądać się za nowym. Dlatego warto pamiętać, że najczęściej portfele wykonywane są z materiałów, jak: skóra, nylon, skóra „ekologiczna”, cordura, bawełna czy poliester (elegancki skórzane portfele). Jeśli znajdziesz portfel wykonany z innych materiałów, nie możesz być pewny, jak długo się nie zepsuje.