Jak pielęgnować cerę suchą?

Sucha cera to strapienie niezwykle wielu osób, szczególnie zimą. Odznacza się podrażnieniem jak też swędzeniem, co jest niezwykle kłopotliwe i nieestetyczne.

Są jednak metody na to, aby sucha cera zamieniła się w skórę nawilżoną i urodziwą.

pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie pocierać! Pocieranie jeszcze pogorszy stan cery jak też może przyczynić się do infekcji, a na dodatek nie przyniesie ulgi przy wrażliwej suchej skórze. Po drugie obniżyć kontakt z wodą. Sucha cera szczególnie nie lubi gorących, długich natrysków oraz kąpieli. Do czyszczenia twarzy używaj najlepiej delikatnych kosmetyków. A na pewno nawilżaj. Nawilżanie może być kłopotem – co kupić z bogatej propozycji sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena którego nie jest bardzo wygórowana? Lekarze dermatolodzy polecają specyfiki z ceramidami w składzie. Są to naturalne cząstki, zawierające kwasy tłuszczowe. Do głębi nawilżają one spragnioną suchą skórę. Lepiej też wybrać krem albo maść zamiast bardziej ciekłych emulsji. Mają one mniejszą zwartość, co powoduje, że mniej będzie w nich składników koniecznych suchej cerze. Tak naprawdę, kiedy niekiedy najlepiej jest nabyć starą dobrą i zawiesistą wazelinę, by pozbyć się chronicznej suchości. Oddziela ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, tj. np. zimno. Może jednakże nie być najlepszym podejściem przy cerze suchej, ale skłonnej do trądziku.

Szczerze zalecam ten serwis wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują materiałów o analogicznej problematyce oraz które są równie niebanalne. Kliknij i sprawdź.

W takim przypadku wypróbuj serum do cery suchej.

Najtrudniej będzie utrzymać suchą cerę w dostatecznej formie w czasie jesienno–zimowym. Zimne powietrze wysusza, lecz można zapobiegać jego ujemnemu wpływowi na suchą skórę. Zimową porą może nam dopomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.