Jak pielęgnować cerę suchą?

Sucha cera to strapienie niezwykle wielu osób, szczególnie zimą. Odznacza się podrażnieniem jak też swędzeniem, co jest niezwykle kłopotliwe i nieestetyczne.

Są jednak metody na to, aby sucha cera zamieniła się w skórę nawilżoną i urodziwą.

pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie pocierać! Pocieranie jeszcze pogorszy stan cery jak też może przyczynić się do infekcji, a na dodatek nie przyniesie ulgi przy wrażliwej suchej skórze. Po drugie obniżyć kontakt z wodą. Sucha cera szczególnie nie lubi gorących, długich natrysków oraz kąpieli. Do czyszczenia twarzy używaj najlepiej delikatnych kosmetyków. A na pewno nawilżaj. Nawilżanie może być kłopotem – co kupić z bogatej propozycji sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena którego nie jest bardzo wygórowana? Lekarze dermatolodzy polecają specyfiki z ceramidami w składzie. Są to naturalne cząstki, zawierające kwasy tłuszczowe. Do głębi nawilżają one spragnioną suchą skórę.

Poszukujesz następnego materiału na rozpatrywany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący tekst na 100% także uznasz za zajmujący.

Lepiej też wybrać krem albo maść zamiast bardziej ciekłych emulsji. Mają one mniejszą zwartość, co powoduje, że mniej będzie w nich składników koniecznych suchej cerze. Tak naprawdę, kiedy niekiedy najlepiej jest nabyć starą dobrą i zawiesistą wazelinę, by pozbyć się chronicznej suchości. Oddziela ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, tj. np. zimno. Może jednakże nie być najlepszym podejściem przy cerze suchej, ale skłonnej do trądziku. W takim przypadku wypróbuj serum do cery suchej.

Najtrudniej będzie utrzymać suchą cerę w dostatecznej formie w czasie jesienno–zimowym. Zimne powietrze wysusza, lecz można zapobiegać jego ujemnemu wpływowi na suchą skórę. Zimową porą może nam dopomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.