Jak przeżyć I Komunię Świętą?

Uroczystość I Komunii Świętej coraz bliżej i zaczynamy popadać w nerwowość. Co zrobić, żeby w pełni przeżyć to święto, uczynić go ważnym wydarzeniem dla całej rodziny, a jednocześnie nie dać się skusić zewnętrznemu blichtrowi tego święta i obłędowi prezentów, który sprawi, że zmarnujemy to, co najistotniejsze – przeżycie duchowe całej rodziny.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Warto mieć świadomość, że to to od nas zależy, jak zostanie zapamiętana Pierwsza Komunia Święta przez nasze dziecko. Rozmawiajmy z nim o tym i wytłumaczmy mu sens tego święta, jego wymiar duchowy. Opracujmy listę niezastąpionych i istotnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy byli ważni dla naszego dziecka. Zaproszenia możemy opracować sami w programie graficznym lub przy pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było niepowtarzalne, wykorzystajmy fotografię naszego dziecka i wspólnie z nim opracujmy własny, pozbawiony schematyczności tekst.

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy prezenty to najważniejsza rzecz w tym święcie? Czy komputer, iphone, quad parapety granitowe wrocław play stadion sprawi, że przeżyjemy je radośniej? Porozmawiajmy o tym z naszym dzieckiem, powiedzmy mu mu, że pierwsza komunia to wydarzenie przede wszystkim duchowe, a nie materialne. Przekonajmy rodzinę, by ograniczyła się do skromnych, ale osobistych prezentów, które pozostaną ważną pamiątką na wiele lat. Złoty łańcuszek lub medalik, piękne wydania książek, aparat fotograficzny, zegarek – to pamiątki na całe życie, które swoją emocjonalną wartością pasują do powagi tego święta. Jeśli rodzina zdecyduje się na prezenty w postaci jakieś sumy pieniędzy, przeznaczmy fundusze na edukację naszego dziecka, np. kurs angielskiego.

Zachęcamy – naciśnij tutaj mapy ścienne i przenieś się na następną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie nowe oraz fachowe informacje.

Musimy jednak otwarcie porozmawiać o tym z dzieckiem, by nie było smutne na giełdzie prezentów, jaka po pierwszej komunii jest uprawiana w szkole. Nasze dziecko na pewno jest już dostatecznie dojrzałe, by pojąć nasze intencje, a wspólnie podjęta decyzja na pewno ukształtuje jego charakter.

Ubiory komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Kolejny niebezpieczny temat to moda pierwszokomunijna, szczególnie sukienki na pierwszą komunię świętą Jeśli w naszej parafii dzieci nie zakładają alby, wyszukajmy w Internecie firmę, która szyje stroje komunijne, lecz wybierzmy prostą i skromną sukienkę. Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż dziewczynki-bezy, będące karykaturalna kopią panien młodych.

I wreszcie obiad pierwszokomunijny. Unikajmy restauracji, w których znajdziemy się na wspólnej sali z pięciorgiem innych rodzin, które zakłócą nam rodzinne spotkanie. Jeśli mamy dom, skorzystajmy z usług firmy cateringowej i wyprawmy przyjęcie w salonie, a najlepiej – przy ładnej pogodzie – w ogrodzie. Fotografowanie i kamerowanie zlećmy komuś z przyjaciół, a sami poświęćmy czas rodzinie – mamy tak niewiele okazji, by pobyć razem z naszymi bliskimi – nie zaprzepaśćmy tego!