Jak ubarwić strój?

Biżuteria może być doskonałą ozdobą. Uzupełnienie w ten sposób stroju może przydać mu elegancji, wyeksponować wybrane elementy, kolory. Tego rodzaju akcesoria mogą poprawić humor i przydać nam blasku. Powinnyśmy zatem wybierać jedyne w swoim rodzaju i doskonale zrobione kolczyki, naszyjniki czy inne ozdoby.

Kolczyki Diva

Autor: Diva
Źródło: Diva

Jeżeli chcemy posiadać w swojej kolekcji coś unikatowego dobrze jest nabyć dla przykładu kolczyki ręcznie robione. W ogóle ręcznie wykonana biżuteria to doskonały sposób na ozdabianie stroju. Możemy mieć udział nawet w projektowaniu wybranego elementu, można wybrać odcień kamieni, czy materiał, z jakiego ozdoba ma być zrobiona. Oczywiście nie musimy. Znajdziemy całe mnóstwo sklepów, tak stacjonarnych jak również internetowych oferujących ręcznie wykonywaną biżuterię. Szablonów, kształtów, odcieni i rozmiarów jest tak dużo, że z pewnością znajdziemy coś, co spełni nasze oczekiwania.

Takiego rodzaju biżuteria jest dość droga. Patrząc na to, ile czasu i pracy wkłada autor w zrobienie nawet pojedynczego fragmentu nie dziwi to specjalnie. Oczywiście wiele zależy także od tego z czego biżuteria jest zrobiona. To wiadome, że na przykład wisior z platyny ze szlachetnymi kamieniami będzie kosztował sporo więcej niż podobny zrobiony na przykład z tańszego metalu z kamieniami akrylowymi.

Kiedy nabywamy na przykład bransoletki ręcznie robione zwróćmy szczególną uwagę na detale wykonania. W szczególności gdy chodzi o elementy zapięcia, nie chcemy przecież zgubić ślicznego nowego zakupu. Kiedy cokolwiek budzi naszą wątpliwość zwróćmy się o naprawę do artysty. Zwykle to kwestia dogięcia jednego drucika, czasem czegoś więcej, a nam daje pewność, że dostajemy piękną biżuterię świetnej jakości.

Bransoletka

Autor: 38PR
Źródło: 38PR

Naturalnie, na rynku istnieje także wiele sprzedawców kiepskiej jakości biżuterii. Niestety możemy się na nich natknąć i w miejsce pięknego wisiora dostać paskudnie poskręcany fragment metalu z kiepsko nawleczonymi koralami, naturalnie w cenie pięknej, artystycznej biżuterii. Najlepiej kupować biżuterię od polecanego wykonawcy. Jeśli któryś z naszych znajomych może polecić konkretnysklep czy wytwórcę biżuterii zapoznajmy się z ofertą. Jeśli jest dla nas odpowiednia – korzystajmy. Absolutnie najlepiej nabywać od kogoś sprawdzonego. Wtedy będziemy mieć gwarabiżuteria (zobacz hurtownia biżuterii) biżuteria jest świetnej jakości, wytrzymała i bardzo ładna.