Jak współczesna dama kupuje wierzchnie ubranie na jesienną pogodę

Listki na drzewach poczynają żółknąć, dając tym samym znak, że nieuchronnie przybliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona zwyczajowo z niepogodą. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko pyszną kawą i kupionym w cukierni ciastem, ale i sprawdzeniem, czy na półeczce w sieni leży solidny deszczochron. Podczas opadów z mocnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel powróci do domu przemoczony i wściekły. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, większość osób decyduje się na kupno specjalnego odzienia na niepogodę.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być zwyczajna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszczyk z ortalionu.

Jeśli omawiana tematyka Cię naprawdę intryguje, to bez grymaszenia kliknij tu – to niezwykle wciągająca treść, która też Cię zainteresuje.

Specjaliści od trendy wyglądu polecają równie gustowne, jak i funkcjonalne okrycie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które świetnie uzupełnią każdą kobiecą szafę.

Obligatoryjnym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty miękkim futerkiem bądź mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed jesiennym chłodem i budzić zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek. Żadna z kobiet nie będzie szczędzić czasu na bieganie po galeriach handlowych i szukanie najmodniejszego, ale i niepowtarzalnego fasonu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla kobiet wielką przyjemnością, a dla facetów, którzy im towarzyszą, niemal torturą. Czasem w hipermarketach można ich zobaczyć, jak siedzą na ławeczkach postawionych na pasażach i gapią się w swoje komórki. W tym samym czasie ich narzeczone z wielkim zacięciem przerzucają wieszadła w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najlepszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzionek należy poświęcić na odszukanie ubrania spełniającego wszystkie kryteria postawione przez kupującą. Kurtka nie może być za długa, ani za krótka. Jej krój ma uwypuklać walory dziewczęcej sylwetki, a najlepiej, żeby ją nieco wyszczuplał. Ponadto obligatoryjnie musi pasować do wiszącej w szafie szarej miniówki i obcisłych spodni jeansowych kupionych rok temu na wyprzedaży.

Jak widać zakup kurtki bywa czasem sprawą najistotniejszą. Może nawet okazać się, że małżonkowie zajęci zakupami nie pamiętają o produktach spożywczych koniecznych do sporządzenia wieczornego posiłku. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w kobiecej szafie zawiśnie olśniewająca i szykowna kurtka.