Bez kategorii

Jak wybrać idealną koszulę dla mężczyzny?

W szafie każdego mężczyzny musi się znaleźć co najmniej kilka koszul. Powinny to być zarówno eleganckie, klasyczne koszule w białym kolorze, jak też modele w uniwersalnym błękitnym kolorze, nie może zabraknąć w niej też koszul kraciastych. Błękitne i białe koszule są niezwykle uniwersalne, zakładając do nich odpowiednie dodatki, można je wykorzystać niezależnie od okazji.

biała koszula zawsze w modzie

Autor: Nife
Źródło: Nife
Tak zwani puszyści faceci też chcą prezentować się elegancko, mimo że niezwykle trudno jest kupić koszule 3xl. Jeszcze ciężej jest kupić koszule 4xl. Nie znaczy to, że przedstawiciele płci męskiej noszący koszule 3xl bądź koszule 4xl powinni zakładać koszule uszyte z kiepskich tkanin, o jednocześnie nieciekawym kroju. Najlepszym rozwiązaniem dla grubszych mężczyzn poszukujących koszul w dużych rozmiarach jest wyprawa do porządnego sklepu, który zajmuje się sprzedażą męskiej odzieży dla grubszych osób. Taki sklep to pewność, że uda im się kupić elegancką koszulę, zrobioną z dobrej jakości materiałów – dobrze skrojone koszule 3xl.

Elegancka koszula powinna być uszyta z dobrej jakości materiału. Praktyczne orazrównocześnie eleganckie są modele wykonane z bawełny. Bawełniane koszule zalicza się do koszul najczęściej spotykanych. Koszule uszyte z bawełny zakłada się przede wszystkim do garnitury. Również koszule do noszenia na co dzień robi się z bawełny. W przypadku koszul na co dzień wykorzystywana jest flanela. Modele z naturalnej, stuprocentowej bawełny mają wiele zalet. Jako podstawową zaletę koszul uszytych z bawełny wymienia się ich oddychalność. Jako najbardziej znaczącą wadę– ich gniecenie się. Jeżeli chcemy uniknąć gniecenia się koszuli, musimy poszukać modeli z bawełny oraz włókien poliestrowych. Cena koszul zależy od materiału, z którego zostały uszyte. Te, które zrobiono ze stuprocentowej bawełny będą kosztowały więcej od tych z mieszanych materiałów.

męskie koszule

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Za nadzwyczaj dobre, ale równocześnie drogie uchodzą koszule wykonane z bawełny egipskiej. Koszule dla panów dzieli się , opierając się na kroju. Wyróżnić więc można koszule proste i taliowane. Koszule taliowane nazywa się też koszulami wyszczuplanymi. To najbardziej podstawowy podział koszul dla panów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

Posuwając się dalej, możemy wyróżnić koszule określane custom fit. Koszule custom fit mają być koszulami, które będą pasować na każdego przedstawiciela płci brzydkiej.