
W większości przypadków wielkie znaczenie posiada również muzyka. Pod względem wyglądu zewnętrznego jednak także w wielu przypadkach nie ma ustalonych jednolitych zasad. Toteż nie każdy łysy mężczyzna, posiadający bojówki wojskowe i ciężkie buty, musi być skinheadem, lub się za takiego uważać.
Ciało i włosy
Powszechnie wiadome jest, że członkowie danej grupy często mogą być kojarzeni po tym, jakie włosy posiadają. I tak wymienieni skinheadzi są zawsze łysi, metale są posiadaczami długich fryzur, rastafarianie posiadają dready.
Czy na stronie wyszukałeś wszystkie niezbędne treści? Jeśli czujesz niedosyt, to namawiamy na nową. Wejdź w poniższy link i voila.
W latach rozkwitu subkultury punków rozpoznawalnym i często widywanym elementem były wielobarwne irokezy na głowach i inne szokujące uczesania. Noszone były zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.
Ślady tej mody można oglądać także dziś, jednak niezbyt często, a pozostałości po dawnej popularności pozostały w filmach czy klipach muzycznych z tamtych czasów. Oprócz fryzury znaczącym elementem są także różnorodne modyfikacje ciała w formie kolczyków i tatuaży.

Aktualnie można zaobserwować wytworzenie się czegoś na kształt subkultury, zbierającej ludzi zainteresowanych modyfikacjami ciała i poddających się rozmaitym tego rodzaju operacjom.
Ubrania
Równie istotnym elementem jest odzież. Częścią ideologii punk było niezwracanie uwagi na to, co się zakłada. Hippisi nosili lekkie, wielobarwne ubrania. Skinheadzi posiadają swoisty „uniform”, na który składają się takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i szerokie spodnie. Każdy z elementów odzieży miał swoje znaczenie, był częścią ideologii. Ciężkie buty są zresztą przynależne dla kilku grup – metali, punków i skinheadów. Analogicznie rzecz ma się z wszelkimi elementami wojskowymi typu multi camo. Tego typu rzeczy oferowane są w demobilach i sklepach z ubraniami militarnymi.