Jak wygląda depilacja laserem? Czemu warto się na coś takiego zdecydować?

Depilacja laserem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a następnie wykonana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę jest najbardziej skuteczną i bezpieczną dla ludzi metodą, z której korzysta coraz więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Wyemitowana w ten sposób wiązka silnego światła wchłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls laserowy zamienia się w energię termiczną, co wpływa na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za porost włosków, to sprawia, że nie rosną od nowa. Pamiętajmy, że najlepsze zabiegi przeprowadza się w profesjonalnych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław . Tego typu zabieg jest w stanie powodować pewien dyskomfort, jak również uczucie szczypania i pieczenia. Odczuwanie tego typu dolegliwości jest jednakże całkiem indywidualne oraz jest zależne od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserem skóra może być czerwona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle znikają już po paru godzinach, choć gdy posiadamy bardzo wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się nawet przez kilka dni. Czas takiego zabiegu jest zależny od tego, jak sporą powierzchnię ciała depilujemy. Może to zająć od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd też decydując się na gabinet najlepiej zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się tam używa. Innowacyjne lasery diodowe z pewnością dosyć mocno skracają czas trwania zabiegu, a to za sprawą dodatkowej głowicy o sporej powierzchni styku. Nowoczesny sprzęt pozwala także na zmniejszenie uczucia bólu i otrzymania pożądanych rezultatów przy użyciu mniejszej energii.

By depilacja laserowa zakończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to niezbędne, by zrobić parę zabiegów w odstępach czasu, które wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser oddziałuje tylko na włosy, jakie są w momencie wzrostu, nie działa natomiast na te, jakie znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z wielu świetnych zabiegów, kolejny to dla przykładu usuwanie rozstępów, tak samo powszechny .

Spodobał Ci się ten post? Jeżeli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link dystrybutor urządzeń medycyny estetycznej.

Korzysta z niego wciąż więcej ludzi. Nie ma się co temu dziwić, gdyż skutecznie poprawiają wygląd, jak i są niesamowicie wygodne jeżeli chodzi o dbanie o nasz wygląd.