Jak wygląda zabieg mezoterapii – przeczytaj więcej tutaj

Mezoterapia poprawia wygląd skóry jak też hamuje łysienie. Jest to zabieg, który nie tylko kuruje skórę, ale również odmładza ją oraz zapobiega poniektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi takie stosowane są w leczeniu nerwobóli. Mezoterapia jest również wykorzystywana w zabiegach przeciwzmarszczkowych.

MezoterapiaMezoterapia – przejdź do serwisu – Wrocław to wprowadzenie wprost do skóry właściwego preparatu mieszczącego substancje regenerujące. Zależnie od problemu są to kwasy organiczne, kwas hialuronowy, lub związki z grupy glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy zrealizowano ją w tu]1952 roku – wtenczas to francuski medyk Michael Pistor chciał z jej pomocą wyleczyć niedosłuch u pacjenta. I chociaż to się nie udało, to jednak zabieg dał obiecujące pokłosia: zredukował ból jak też szumy uszne. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku zabiegi owe stosowano w przypadkach rozlicznych innych niedomagań: migren, żylaków, a również w kuracjach dermatologicznych, takich jak leczenie łysienia plackowatego oraz łuszczycy. Rozkwit owej metody nastał niedawno, wespół z rozwojem medycyny estetycznej.

Dzisiaj zabieg mezoterapii jest bazą wielu kuracji oraz znaleźć go można w ofercie wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to mogą go przeprowadzać jedynie lekarze – przeważnie dermatolodzy a także lekarze medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga bowiem nie wyłącznie zwinnych dłoni a także precyzji w dozowaniu preparatu, który jest stosowany w danym przypadku, ale również bardzo dokładnej znajomości budowy skóry.

Co leczy mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii wykorzystywane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak również estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: nerwobóle, schorzenia degeneracyjne stawów, urazy powstałe na skutek uprawiania sportu. Jednakże mezoterapia łączy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie przeprowadzana jest zarówno do profilaktyki, jak również leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania konsekwencji upływającego czasu. Wskazaniem są: drobne zmarszczki na dekolcie, blizny potrądzikowe, zwiotczała skóra twarzy, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
W jaki sposób znaleźć gabinet proponujący tego rodzaju zabiegi? To nic skomplikowanego, wystarczy w przeglądarkę wpisać frazę: dermatologia estetyczna Wrocław.