Co zrobić, by wygrać w walce z niedoskonałościami skóry?

XXI wiek charakteryzuje wszechobecny „kult młodości”. Telewizja, prasa i Internet lansują zdrowie, sprawność i siłę fizyczną, szeroko rozumiany triumf.

Lekarz po operacji

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Dowodów na potwierdzenie tej tezy nie brakuje, wystarczy popatrzeć na okładki kolorowych czasopism, z których zerkają na nas powabne modelki o ciele bez skazy.
kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela
Masz wrażenie, iż nigdy nie sięgniesz tego ideału? Rozszerzone pory dają Ci się we znaki? Bez obaw, wcale nie musi tak dalej być. Istnieje parę efektywnych sposobów, aby z nimi walczyć. Podstawowa zasada – jaką niestety nader często zdarza nam się lekceważyć – brzmi: odpowiednia i co równie istotne systematyczna pielęgnacja ciała. Należy pamiętać, iż samo mydło lub balsam to stanowczo za mało. Trzeba bowiem jeszcze oczyszczać skórę z zanieczyszczeń. Pomocne mogą okazać się różnorodne specyfiki złuszczające a także maseczki – domowe albo też wykonywane w gabinecie kosmetycznym- pielęgnowanie ciała.

Wspaniałym „sprzymierzeńcem” w walce z rozszerzonymi porami są też niewątpliwie szczoteczki do mycia. Z jakiego powodu? Usuwają martwy naskórek. Ponadto, masują skórę polepszając jej ukrwienie.