Jak zadbać o włosy latem?

Włosy w upalne dni są bardzo narażone na oddziaływanie szkodliwych dla zdrowia substancji. Pełne szkodliwych składników powietrze może mocno osłabić włosy tuż przy cebulkach, a intensywne promieniowanie uv potrafi je wysuszyć. Dotyczy to głównie i tak już osłabionych włosów różnymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz koloryzującymi.

O tej porze roku nie starczają tradycyjne różne szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście kosmetologia nie pozostaje w tyle. ostatnimi czasy zostały opracowane specjalne szampony do włosów zawierające proteiny i olejki ochronne. Te substancje efektywnie chronią włosy przed szkodliwym oddziaływaniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosy
W ostatnim czasie modny jest olejek arganowy opinie. Specyfik robiony jest z orzechów arganowych i zawiera w sobie mnóstwo cennych składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowy albo w końcówki włosów. Jest on ogromnie bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, wskutek czego doskonale zabezpiecza skórę głowy i włosy przed groźnym działaniem promieni słonecznych.

Szampon przeciwłupieżowy = konieczność
Osoby posiadające uciążliwą dolegliwość, jaką stanowi łupież powinny zainwestować w dobry szampon przeciwłupieżowy.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu tekst, przeczytaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Latem, kiedy skóra głowy bardzo wydziela pot, a gruczoły łojowe wydzielają dużo oleistej cieczy, łupież powoduje dodatkową dolegliwość. szampon przeciwłupieżowy nie tylko usunie nieprzyjemne swędzenie skóry, ale również przyczyni się do zniknięcia łupieżu i nie dopuści do jego nawrotów.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcem
Szczególnie rekomendowane latem przez panów są maszynki do strzyżenia. Parę zręcznych ruchów fryzjera sprawia, że gorące dni im niestraszne. Panie nieraz postanawiają życzliwie spojrzeć na degażówki, czyli inaczej mówiąc nożyce do cieniowania, bądź przerzedzania włosów. Przeważnie jednak, szanując swoje zadbane włosy, preferują jedynie ich wysokie upięcie. Bywa tak, że nie trwożą ich także maszynki do strzyżenia. Modne ostatnimi czasy stały się wzorki zrobione właśnie maszynkami na damskich głowach. Degażówki natomiast na ogół nie są preferowane pośród mężczyzn, którzy uważają je za typowo kobiecy atrybut urody.
lato, mimo swych niewątpliwych uroków, potrafi być niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie narażona na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z walorów tej pory roku, pamiętajmy o ochronie tego, co bezcenne – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl