Jak zahamować proces starzenia naszej skóry?

Współcześnie media kreują wizerunek kobiety idealnej. Ze wszystkich stron jesteśmy obrzucani zdjęciami przedstawicielek płci pięknej, które są wolne od jakichkolwiek niedoskonałości. Zjawisko to powoduje, iż rośnie zapotrzebowanie na produkty oraz zabiegi, dające możliwość kobiecie wyglądać tak, jakby była z okładki kolorowego magazynu. Niezwykle prężnie rozwija się dziedzina kosmetologii, która zasila rynek w coraz to nowsze maseczki oraz kremy pomagające w walce z niedoskonałościami. Ogromne kroki stawiane są także w dziedzinie medycyny estetycznej, pozostawiającej bardzo duże pole do popisu.

Prawdopodobnie największym problemem kobiet jest proces starzenia. Mężczyźni wraz z wiekiem czują się wręcz bardziej atrakcyjni, z kolei kobiety wpadają w kompleksy i często nie radzą sobie z ulatującą urodą. Najbardziej rzucającymi się w oczy efektami procesu starzenia są zmarszczki. Tego rodzaju niedoskonałości są związane z faktem, iż skóra wraz z wiekiem traci dużo wody, przez co staje się mniej elastyczna i sprężysta. Coraz trudniej się regeneruje, przez co powstają nieestetyczne zmarszczki.

osocze bogatopłytkowe katowice

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie medycyna nieustannie stara się jednak wyjść kobietom naprzeciw i opracowuje coraz nowsze sposoby walczenia z procesem starzenia się. Jedną z powszechnie stosowanych metod są zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego, dzięki któremu możemy w naturalny sposób zregenerować skórę. Jest ono zbudowane z wielu czynników wzrostu, które przez stymulację wytwarzania kolagenu przyśpieszają proces powstawania nowych komórek skóry. Dzięki temu ulega ona regeneracji i widocznemu wygładzeniu – osocze – (przejdź do strony) bogatopłytkowe z Katowic.
osocze bogatopłytkowe katowice

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
W aktualnych czasach jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, dający możliwość osiągnięcia zaskakujących efektów. Bardzo wiele placówek proponuje tego rodzaju kuracje, stąd jeśli interesuje nas osocze >> osocze bogatopłytkowe wrocław bogatopłytkowe Katowice będą świetnym wyborem. Znajdziemy tu wyspecjalizowane placówki, które stosując omówioną powyżej technologię pomogą nam w walce z procesem starzenia się – sprawdź ofertę Kliniki Zakrzewski.

Zanim udamy się do danego ośrodka zajmującego się zabiegami z tego zakresu, dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie. Tak jak zostało wspomniane powyżej, jeśli chodzi o osocze bogatopłytkowe Katowice mogą nam zaoferować wiele miejsc, w których można skorzystać z tej terapii, wcześniej należy jednak coś się na ich temat dowiedzieć.