Jak zminimalizować koszty utrzymania większego ogrodu. Parę oczywistych porad dla zabieganych gospodarzy

Uprawianie sporych rozmiarów ogródka, sadu, jak również pielęgnacja trawnika oraz przyciągających uwagę klombów z herbacianymi różami zabiera właścicielom posesji wiele czasu. Dodatkowo zarządcy są zmuszeni liczyć się z regularnym ponoszeniem wydatków – jednak te można trochę zmniejszyć, gdy dobrze przemyśli się własne decyzje.

suknia

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko właściwie nawożona ziemia rodzi dorodne owoce. Jeśli ktoś nie planuje wykorzystywać naturalnych nawozów, to na pewno będzie zainteresowany kupnem tych sztucznych. Żeby zmniejszyć wydatki, trzeba poświęcić sobotnie przedpołudnie na przeanalizowanie dostępnych ofert sprzedażowych. W ten sposób można dość szybko dowiedzieć się, gdzie po niższych cenach kupić takie nawozy, jak dla przykładu saletrzak lub polifoska. Oszczędność na tych zakupach raczej nie będzie zbyt duża, ale grodząc parcelę można oszczędzić o dużo więcej – przecież nie ma sensu kupować najdroższych przęseł, gdy zamierza się na jesień zasadzić wzdłuż płotu iglaste drzewa ozdobne, które bądź co bądź stają się najlepszą dekoracją obejścia. W tym przypadku idealnie sprawdzi się ogrodzenie panelowe czy ogrodzenie z najzwyklejszej siatki – .
Kolekcja Jackpot wiosna 2013

Autor: Jackpot
Źródło: Jackpot
Upalne lato oczywiście nie służy roślinom, gdyż brak opadów hamuje ich wzrost. Dlatego każdy, kto posiada choćby niewielki ogród musi zastanowić się, jak będzie w czerwcu nawadniał swoje uprawy. Aby zaoszczędzić na opłatach za wodę, można śmiało wykorzystywać deszczówkę. Z kolei gdy ktoś ma na działce nawet mały zbiornik wodny, to wówczas może też z niego skorzystać.

Jeżeli tego typu tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpienia także przykuje Twój wzrok!

W tym przypadku przydałaby się solidna pompa głębinowa, ale tę można w końcu wypożyczyć na choćby kilka najgorętszych dni. Jak udowodniliśmy, warto szukać alternatywnych rozwiązań, a mnóstwo niesztampowych pomysłów można łatwo znaleźć w sieci. Nawet najzwyklejsza siatka leśna w żadnym wypadku nie musi być wykorzystana jedynie podczas grodzenia działki – można z niej też w wolnej chwili samodzielnie wykonać trejaże na piękne czerwone róże pnące – .

W natłoku codziennych spraw bardzo łatwo zapomnieć, że najprostsze rozwiązania stają się po prostu najtrafniejsze czy prawie doskonałe. Zresztą o wspomnianej zasadzie warto też pamiętać nie tylko w czasie wiosennych prac w swoim ogrodzie.