Potrzebujesz lekarza?

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Razem z polepszeniem warunków życia w Polsce rosną również wymagania klientów. Można zauważyć to nie tylko w odniesieniu do zakupów lepszych jakościowo towarów lub przykładaniu większej uwagi do jakości usług. Oczekujemy także lepszego poziomu usług oferowanych przez instytucje państwowe, w tym w szczególności opiekę zdrowotną. Jednak w jaki sposób ocenić jakość pracy lekarzy czy warunki w szpitalu, z którym nie mamy doświadczeń?

Na ocenę jakości usługi oddziałuje kilka czynników, z których część jest raczej subiektywna. Każdy trochę inaczej odczytuje zachowanie drugiej osoby, posiada inne wymagania odnośnie efektów czy przebiegu leczenia. Różnice w interpretacji jakości usługi terapii powodują, że bardzo trudno jednoznacznie ją ocenić.

Intrygują Cię różnego typu inne informacje (https://www.przychodniazycie.pl/299,Diabetolog.html)? Dobrze się składa, gdyż masz wybór, by wejść na nową stronę i tam przestudiować precyzyjne wątki.

Pomocne są możliwe do obiektywnej oceny punkty jak wykształcenie lekarza lub skuteczność w orzekaniu rodzaju choroby i przypisywaniu terapii. Idealne byłoby posiadanie tak wyników oceny obiektywnej jak i poszczególnych recenzji pacjentów, jednak skąd je wziąć?.

Kilka lat temu najważniejszym źródłem wiedzy o poziomie opieki zdrowotnej w określonym miejscu byli przyjaciele i rodzina. Łatwo było zdobyć komentarz na przykład od babci z Krakowa: „Jeśli potrzebny Ci ginekolog – (http://hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/) z Warszawy jest jedynym miastem, w którym warto go szukać!”. Niestety takich opinii w najbliższym otoczeniu było mało i co gorsze nierzadko okazywały się sprzeczne ze sobą.

Problem ten zmniejszył się, gdy przy próbach znalezienia najlepszych ofert skierowaliśmy uwagę w stronę Internetu. Wystarczyło wpisać w okienko wyszukiwarki hasło „ ginekolog Warszawa” i za moment otrzymywaliśmy duże ilości powiązanych treści. W tym przypadku również pojawił się znaczący problem – zbyt duża ilość informacji. Sprawdzenie wielu stron z paroma opiniami na każdej byłoby bardzo czasochłonne oraz dosyć trudne.

W myśl powiedzenia „potrzeba matką wynalazku” z czasem stworzono internetowe rankingi lekarzy. Szukając np. „ginekolog Wrocław” możemy znaleźć jeden ze wspomnianych rankingów, które w klarowny sposób informują o średniej ocenie wielu pacjentów oraz ich osobistej opinii na temat określonego lekarza. W tych najlepszych rankingach można znaleźć nie tylko całościowe oceny, ale też za istotne elementy tworzące wizytę lub przebieg leczenia. Możliwość wyszukiwania między innymi zgodnie ze specjalizacją bądź lokalizacją jest też wyjątkowo wygodna.

Wiemy już gdzie szukać informacji na temat aktualnej jakości poszukiwanych przez nas usług (bo przecież takie rankingi tworzone są również dla innych usługodawców). Pozostaje mieć nadzieję, że popularność jaką dają najwyższe miejsca zajmowane w rankingach wpłynie motywująco na poprawę jakości pozostałych ofert.

Więcej informacji oraz przykład opisanych rankingów dostępny na przykład na stronie