Jak zostać szykownym dżentelmenem

Golenie to dla faceta ogromnie ważna czynność. Dla chłopca jest to kolejny etap w procesie stawiania się mężczyzną. Prawie każdy mężczyzna pamięta, z jaką satysfakcją nosił pierwszy wąs. Chociaż później mógł zdecydować o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać musi.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie się to czynność niesamowicie miła, istnieją mężczyźni, jacy uważają tą czynność za jeden z najprzyjemniejszych momentów w czasie poranka. Dlaczego golenie jest tak przyjemne? Przede wszystkim przez używane do tej czynności akcesoria. Mężczyźni dzielą się na zwolenników maszynek elektrycznych oraz na zwolenników pędzla. Obydwie metody są obecnie identycznie skuteczne, a więc wybór sposobu zależy jedynie od upodobań użytkownika. Golenie maszynką na żyletki jest właściwe dla panów lubiących precyzję. W owej metodzie nie ma miejsca na błędy, należy wykazać się cierpliwością i delikatnością. Proces golenia bowiem to cały, długi obrzęd.

Na początek musimy rozprowadzić przy pomocy wody trochę kremu d​o golenia. Niezbędny będzie odpowiedni pędzel; najdroższe i najodpowiedniejsze są te stworzone z włosia końskiego lub borsuczego. W wyższym stopniu ekologiczne usposobieni panowie (bądź po prostu – oszczędni) używają pędzli tańszych, wykonanych ze sztucznego włosia. W ów sposób sympatyczne zwierzątka nie tracą żywota. W następnej kolejności powinniśmy odpowiednio łagodnie użyć żyletki. Konieczna w tym przypadku będzie daleko idąca rozwaga oraz delikatność, gdyż nadmiernie mocny nacisk na skórę może spowodować zadraśnięcia, które są dość bolesne i prezentują się pięknie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałe golenie maszynką na żyletki – a więc takie gdy nie widać na naszej buzi zadraśnięć – wymaga czasu. Trzeba zwyczajnie nabrać wprawy. Po goleniu warto używać płynu po goleniu Taylor of bond street w charakterze wykończenia całego obrzędu – poniekąd jako wiśnia na torciku. Dużo mniej pracochłonną metodą golenia się będzie użycie elektrycznej maszynki. Jej plusem jest to, że przebieg golenia jest zarazem rodzajem masażu twarzy. Naturalnie i w tym wypadku także zakończeniem będzie zastosowanie ulubionej wody toaletowej Baxter of California.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to w najnowszej ofercie (https://www.paskicrestpolska.com/) też przeczytasz coś, co będzie godne Twojej uwagi. Kliknij zatem ten link!

Wytworny dżentelmen „od brody się zaczyna”. Następnym etapem jest rozważanie należytej garderoby. Wbrew pozorom dres nie wszędzie pasuje.