Jakie przeróżne przyczyny zdołają sprawiać krwawienie dziąseł?

Krwawienie dziąseł nieraz zdoła pojawiać się w czasie powszedniego mycia zębów albo podczas konsumowania pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być multum, dlatego na pewno dobrze odkryć ową przyczynę i udać się do odpowiedniego specjalisty – nie zawsze musi być to stomatolog.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być anemia, to znaczy niedokrwistość, która jest wywołana brakiem żelaza w organizmie. Może to być spowodowane przykładowo niewłaściwym odżywianiem, ale zdoła mieć również poważniejsze przyczyny, na przykład choroby nowotworowe, takie jak chociażby białaczka. Bezspornie w przypadku anemii wypada wykonać niezbędne badania u doktora, jaki po znalezieniu przyczyny pewno zaleci odpowiednie metody leczenia.

Krwawiące dziąsła mogą być też wywołane cukrzycą, w związku z tym warto przeanalizować poziom cukru w organizmie. Jeżeli okaże się on większy niż 125mg% to należałoby wykonać pomocne badania, ponadto dbać o higienę jamy ustnej i także jeżeli zajdzie taka potrzeba – przyjmować dobre leki przepisane przez doktora specjalistę (sprawdź tutaj).

Kolejną przyczyną krwawiących dziąseł może być również niedobór pewnych witamin oraz minerałów w organizmie, na przykład witaminy K albo witaminy C. Należałoby więc włączyć do swojej powszedniej diety produkty, które zawierają owe witaminy, przynależą do nich między innymi takie artykuły, jak na przykład soja, szpinak, pomidory albo owoce cytrusowe, papryka albo kiwi.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, która zdoła wywołać krwawiące dziąsła jest przyjmowanie niektórych leków.

Zaciekawiły Cię wiadomości opracowane w tym wpisie? Na pewno spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (http://alkater.pl/artykuly/jak-alkoholizm-rodzica-wplywa-na-dziecko). Nie ociągaj się więc i przejdź do nowej strony.

Niekiedy w trakcie stosowania leków albo antybiotyków krwawienie dziąseł może wystąpić jako niepożądany skutek uboczny. Warto w takiej sytuacji skontaktować się z medykiem – w szczególności jeżeli krwawienie dziąseł nie ustępuje – albowiem możliwe, że przepisze Ci on inne leki czy przekształci pierwej zarządzoną dawkę.

To ledwo parę przyczyn, jakie wpływają na problemy z dziąsłami, aczkolwiek krwawienie dziąseł zdoła występować jeszcze z wielu innych rozlicznych powodów. Z pewnością jednak jeśli krwawienie dziąseł zachodzi u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z lekarzem.