Jeżeli haluksy nie dają ci spokojnie żyć, idź na operację i ciesz się komfortem zdrowych stóp

Badania wykazują, że z problemem koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, zmaga się około 1% wszystkich mieszkańców naszego kraju. O wiele częściej dolegliwości odczuwają panie, gdyż chętnie zakładają obuwie na wysokim obcasie i z wąskimi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Zmiany w okolicy palców wpierw są słabe, lecz z z biegiem czasu nie tylko prezentują się nieładnie, lecz również stają się niezwykle bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zapobiegać

W wielu wypadkach dolegliwościom koślawego palucha da się zapobiegać, unikając obuwia, które odkształca i przeciąża przód stopy. Panie, które w czasie zakładania szpilek czują silny ból albo czują uczucie gniecenia w palcach, powinny zrezygnować z takich bucików. Nie da się jednak zapominać, że haluksy są dolegliwością warunkowaną genetycznie i gdy któreś z rodziców zmagał się z dolegliwością koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że wraz z genami otrzyma się nieprawidłowe ustawienie kości śródstopia lub wiotkość tkanki.sprawdź szczegóły kriolipoliza urządzenie kriolipoliza urządzenieWarto pamiętać, że nawet jeśli haluksy już się objawiły, można je leczyć przez stosowanie określonych ćwiczeń dobranych przez specjalistę, zakładanie profesjonalnych wkładek korygujących i ortopedycznego obuwia.

Kiedy dolegliwości stają się bardzo uciążliwe, pozostaje operacja

Jeżeli zabiegi rehabilitacyjne zawodzą, a dolegliwości rozwijają się i stają się coraz bardziej nieprzyjemne, niezbędna może stać się operacja haluksy. Należy zaznaczyć, że w minionych latach technika operowania haluksów uległa dużemu zaawansowaniu i uzyskuje się dzięki niej wspaniałe efekty. W niemal wszystkich przypadkach daje się całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, dolegliwość nie powraca, a człowiek ma szansę radować się komfortowym chodzeniem bez uczucia bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Doskwierają ci haluksy? Udaj się do specjalisty

Jeśli pojawia się u nas operacja koślawego palucha bywa niezbędna i nie należy męczyć się z niedogodnościami towarzyszącym chodzeniu czy noszeniu obuwia. Lepiej szybko zgłosić się do doktora, który zleci badanie rentgenowskie i oceni, czy zabieg będzie najlepszym wskazaniem. Operacja tego typu trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo prędko wraca po niej do pełnej formy oraz ma możliwość cieszyć się odzyskaną swobodą chodzenia.