Każda kobieta pragnie wyglądać cudnie – wobec tego dba o swoje ciało i twarz i codziennie po przebudzeniu robi make-up

Nie bez przyczyny kobiety określa się mianem płci pięknej. Panie posiadają szczupłą sylwetkę oraz piękną twarz. Dodatkowo potrafią podkreślać swoje atuty przy pomocy wielu trików.
Niekiedy bywają to triki związane ze strojem (na przykład: wysokie obcasy, które wizualnie wydłużają nogi) albo z makijażem.

zestaw
kosmetyki do oczu

Autor: A Healthier Michigan
Źródło: http://www.flickr.com
Tych ostatnich jest cała rzeka. Na przykład dzięki bronzerowi możemy nadać swojej twarzy idealny kontur, dzięki pomadce możemy podkreślić usta, a dzięki maskarze podkreślić zniewalające oczy. Ogólnie rzecz ujmując kosmetyki do oczu w make-upie są arcyważne. Cudnie podkręcone rzęsy oraz delikatnie zaakcentowany cień na powiekach sprawią, że będziemy prezentować się przepięknie. Także eyeliner spowoduje, że nasze spojrzenie będzie bardzo zalotne. Jeżeli ktoś nie jest zbyt wyszkolony w stosowaniu tego kosmetyku, to może używać kredkę do oczu. To sprawdzony od lat atrybut niejednej damy. Kosmetyki do oczu każda przedstawicielka płci pięknej powinna stosować rano, ale również mieć je zawsze przy sobie w niewielkiej kosmetyczce w torebce. Przysłowie mówi – przezorny zawsze ubezpieczony, a nigdy nie wiadomo, co się może przytrafić. Jeżeli chodzi o wybranie swego niezawodnego zestawu, to wszystko bywa kwestią wprawy. Na początku może nas przerastać ilość kosmetyków, gdyż wybór jest wielki.

Jednak z biegiem czasu, zauważymy jakie odcienie najbardziej nam pasują i jaki rodzaj makijażu jest dla nas najlepszy. Wówczas wszystko będzie już prostsze. Po pewnym czasie makijaż będzie nam zajmował już zaledwie kilka minut.