Kilka przydatnych porad dla panów posiadających brody, jakie są sposoby na twarz bez zarostu.

W ostatnim czasie coraz częściej można spotkać panów mających duży zarost, w niektórych środowiskach dłuższa broda uznawana jest za symbol męskości.

Lecz myli się ten, kto mówi, że mając brodę nic nie trzeba przy niej robić. Jest zupełnie inaczej, będzie ona wymagać tak samo dokładnej opieki jak fryzura, więc podejmując o niej decyzję należy się zaopatrzyć w kilka przydanych akcesoriów. Z pewnością niezbędne są nożyczki, za pomocą których będzie się dbać o długość i kształt włosów, utrzymując je tym samym w dobrej formie. Konieczne są także rozmaite kosmetyki męskie do pielęgnacji, na szczęście w sklepach ich wybór jest coraz większy. Na pewno trzeba pomyśleć o czymś do systematycznego mycia zarostu, za to do odżywiania i modelowania doskonale nadaje się porządny balsam do brody.
kosmetyki męskie

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś brody nie zamierza zapuszczać, to powinien systematycznie się pozbywać zarostu. Panowie chodzący z długimi na pół centymetra włosami na twarzy nie do końca elegancko się prezentują, z tego też powodu powinni oni sięgać częściej po brzytwę lub maszynkę. Aktualnie sposobów na pozbycie się w skuteczny sposób zarostu jest co najmniej kilka, więc ewentualne zaniedbania w tym zakresie będą wynikiem lenistwa a nie braku możliwości. Najpopularniejsze są różnego rodzaju maszynki, jednorazowe albo wielokrotnego użytku, za pomocą jakich po prostu się goli wszystkie niepotrzebne włosy.

Przy używaniu maszynki niezbędna również będzie dobra pianka do golenia, jaka porządnie nawilży i zmiękczy zarost, przez co będzie się go można łatwiej pozbyć.