Kilka rad dla początkujących modelek

Kwestia znajdująca się w tytule tekstu posiada jedną prawidłową odpowiedź – portfolio jest niezbędne dla modelki. To specjalny rejestr, w którym znajdują się fotografie z modelką, cyknięte przez wielu fotografów.

aparat fotografa

Kiedyś egzystował on w formie papierowej, aktualnie w modzie są sieciowe portfolia. Taka wirtualna fotografia modelek wykazuje całe mnóstwo atutów. Głównie dlatego, że taki zbiór jest ogólnie dostępny dla wszystkich internautów, w tym także dla firm fotograficznych. Działają w cyberprzestrzeni branżowe strony, na których można stworzyć swój profil i wrzucać fotki, szeregować je tematycznie, a internauci mogą wystawiać im recenzje. Tym sposobem nieznana zupełnie początkująca modelka może zaistnieć w świadomości internautów i otrzymać świetny kontrakt z dobrą agencją. A dodatkowo nie tylko wygląd modelki może tu zaprocentować, a też zdolności fotografa.

Prawdziwe jest spostrzeżenie, że w drodze do sukcesu modelki spory procent pracy robi porządny fotograf. Na jego głowie znajduje się sporo ważnych kwestii. Niezły fotograf musi posiadać wielką inwencję, by stworzyć interesującą konwencję fotki, dopasować rekwizyty i scenerię. Powinien także zadecydować w sprawie ubioru modelki oraz dobrego makijażu, który zaznaczy piękno fotografowanej. Musi dysponować profesjonalnym ekwipunkiem, i mowa tu nie jedynie o aparacie fotograficznym.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Ważne jest trafne oświetlenie scenerii. Morał z tego taki, że początkująca modelka powinna znaleźć sprawnego fotografa, który za opłatą lub gratisowo (pragnąc w zamian wyłącznie uznania autorstwa w katalogach) zrobi porządne fotki, które zaprowadzą do najlepszych agencji w kraju. A namierzyć fachowca da się przez internet. Jeżeli żyjesz w mieście stołecznym, najlepiej do Google wstawić sformułowanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, albo po prostu poczytać oferty na stronach z modelkami.

Więź między obiektem zdjęć a wykonawcą jest tak obopólna, że z pewnością nie będzie problemu ze odszukaniem odpowiedniej propozycji.

Zaciekawił Cię ten wpis? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj sprzęgło klimatyzacji tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię sprawach.

/J]

Źródło: fphoto.pl