Kłopotliwe schorzenia naszych dłoni

W obecnych realiach zarówno zwykła medycyna jak i farmaceutyka znajdują się na niezwykle wysokim pułapie. Dzięki czemu, wiele chorób, o jakich można jeszcze poczytać w starszej literaturze, dzisiaj właściwie nie występuje.

Jednak wciąż w naszym otoczeniu mieszka wiele bakterii oraz drobnoustrojów, które nieustannie czyhają ma nas, powodując różnego rodzaju dolegliwości.

grzybica paznokci u nóg

Autor: O’plotka
Źródło: O’plotka
Grzybica paznokci u nóg jest bardzo powszechnym zjawiskiem, jednak sporo osób cierpiących na tą dolegliwość, nie ma o tym wiedzy. Niezwykle łatwo złapać drobnoustroje za nią odpowiedzialne, wystarczy spacer bosa stopą w miejscu publicznym, przykładowo na basenie. Także nieodpowiednia wentylacja stopy w za ciasnych trzewikach może być przyczyną. Tak samo grzybica paznokci u rąk (lunula) oraz nóg objawia się podobnie – pod powierzchnią paznokcia pojawia się delikatna plamka, która nieustannie ciemnieje, nasz paznokieć staje się coraz grubszy, niekiedy się kruszy. Jeżeli mamy już grzybicę na stopach, łatwiej nam zarazić także ręce. W takim przypadku jak regenerować paznokcie po tego typu chorobie? Głównie trzeba udać się do specjalisty, który upewni się, że to autentycznie grzybica paznokci u nóg albo u rąk. Następnie zaleci nam on parotygodniową kurację lekami. Lecz jeśli pragniemy, możemy kompletny proces przyśpieszyć, używając lasera. Z jego pomocą bakterie spod płytki zostaną usunięte za jednym zamachem. Jak regenerować paznokcie później? Przede wszystkim warto stosować antybakteryjne kosmetyki (olejki zapachowe) – mydła maści i kremy, które uodpornią każdego na szczepy bakterii wywołujących grzybicę.

Grzybica paznokci u rąk albo nóg jest bardzo nieatrakcyjnym schorzeniem, zatem należy się z nim zmierzyć, kiedy tylko dostrzeżemy początkowe symptomy. Można zastosować kurację farmakologiczną, albo też skorzystać z lasera. Druga opcja jest droższa, jednak znacznie szybsza. Czytaj na stronie kliniki miracki