Kolczyki są cudowną dekoracją ludzkich uszu, a ich wybór daje podkreślić swoją osobowość

Kolczyki mają ugruntowaną historię. Są dekoracją sięgającą dawnych czasów, gdzie wcale nie były jedynie damską ozdóbką, lecz także męską. Obecnie, małżowiny przekłuwane są również małym dzieciom, a sporo osób para się już samodzielną produkcją unikatowych ozdób na uszy.
Przebijanie małżowin usznych jest w tej chwili właściwie bezbolesne.

Starczy krótki zabieg w salonie kosmetycznym proponującym usługę przebicia uszu i już nie trzeba się martwić. U kosmetyczni wybieramy kolczyki srebrne lub z tworzywa medycznego, ewentualnie mamy kolczyki ze sobą. Dalej kosmetyczka wkłada je w specjalny sprzęt, jakim następnie przebija małżowiny, jednocześnie umieszczając w nich ozdobę. To ważne, żeby były to kolczyki srebrne albo medyczne, gdyż tylko wtedy można mieć pewność, że uszy będą się goić prawidłowo. Kosmetyczka ma również możliwość odmówienia nam przekłucia małżowin, jeżeli nie posiadamy kolczyków z właściwej stali.
biżuteria online

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek kolczyków jest niezwykle szeroki. Bardzo mało jest już sklepów stacjonarnych, gdzie możemy je kupić. Są tylko sklepy jubilerskie, gdzie dostaniemy ozdoby z cenniejszych kruszców oraz placówki odzieżowe, gdzie ozdoby wynajdziemy przy kasie. Na pomoc przychodzi Internet i multum portali z produktami własnoręcznymi oraz ze sklepami wirtualnymi. Biżuteria online ma znacznie większy wybór. Można znaleźć każdego typu kolczyki, a także można konkretnych producentów poprosić o stworzenie ozdóbek podług naszego pomysłu, jeśli nie potrafimy zrobić ich sami. Biżuteria online posiada też tę zaletę, że można zakupić ozdoby nawet z Tajlandii. W sieci nie istnieje pojęcie zbyt dużej odległości. Tylko nasz budżet odczuje opłatę za przesyłkę.

Kolczyki, noszone z umiarem, to cudowna ozdóbka na każdy dzień. Niektóre osoby przywdziewają więcej kolczyków i to ich metoda na wyrażenie siebie, jednak, nie zawsze zbytek ozdób jest wskazany.