Komfortowe skarpety i odpowiednio dobrane obuwie sprawią, iż pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to fragment naszej garderoby, którego na ogół należycie nie doceniamy. Praktycznie nie zauważamy niekiedy ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zagubią albo – mówiąc odrobinę żartobliwie – nie skończą nam się uprane pary. Jednakże powinno się docenić funkcję, jaką pełnią w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie

Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Podając przykład skarpety męskie (patrz) stanowią niezbędny element w szafie każdego mężczyzny. Przede wszystkim nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Jako, że, jak wspomniano już poprzednio, są one noszone na co dzień, warto zadbać o to, aby wykonane były z właściwych, ekologicznych materiałów. Przykładem takich ekologicznych skarpet są skarpety z bambusa. W pierwszej kolejności są one przyjazne dla środowiska. Oprócz tego cechuje je niezwykła miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Powszechnie nazywa się je wyprodukowanymi z bambusa, faktycznie jednakże produkowane są one dokładnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe wykazuje naturalne cechy antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz ogranicza tworzenie się nieprzyjemnych woni.

Do produkcji wzmiankowanych skarpet używa się pędy bambusa. Przeważnie pochodzą one z upraw ekologicznych. Zainteresowanie może wywoływać fakt, dlaczego jest to tak istotne. Dzieje się tak ponieważ mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z surowców, który poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda popularnie bawełniane ubrania uznaje się za szczególnie zalecane, jednak osoby, które dbają o środowisko powinny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia właściwy materiał, z którego zrobione zostały skarpetki jest bardzo ważny, jednak liczyć się powinien także ich krój. W tym wypadku sporo zależy od osobistych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (źródło), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te długie. Kształt skarpet (więcej na przeważnie uzależnionych jest od ich przeznaczenia.

Podając przykład, jeżeli założymy cienkie skarpety do ciężkiego obuwia, typu glany czy trapery, prawdopodobnie po pierwsze poobcieramy stopy, co może być stosunkowo bolesne, a ponadto porwiemy skarpety. Tak samo zakładanie grubych skarpet do lekkich butów będzie niekomfortowe, a także może fatalnie wyglądać. Podsumowując – nawet wybierając skarpety trzeba zachować rozsądek.