Krem ze ślimaka ratunkiem dla naszej skóry?

Praktycznie większość kobiet, jeżeli tylko zobaczy ślimaka, zazwyczaj unika go w miarę możliwości. Gdyż śluz tego zwierzęcia, wlokący się za nim, kojarzy nam się bardzo nieciekawie. Z tego powodu też, jeżeli któraś z pań słyszy o czymś takim jak krem ze ślimaka, wzdryga się natychmiast. Jest to typowa reakcja, jednak jeśli nabywamy specyfik w sklepie a nie u guślarza, raczej nie powinniśmy bać się czegoś odmiennego specjalnie w swej konsystencji niż inne kremy do ciała. Jednak skąd w ogóle pomysł na tego rodzaju kosmetyk?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
lat wstecz, w Chile, na dużą skale zaczęto robić krem ze ślimaka. Taka sytuacja była zaobserwowana, bowiem odkryto jak cudowny skład chemiczny ma śluz konkretnego z rodzajów tego mięczaka. Wyszło na jaw, że posiada cechy, które są ratunkiem dla naszej cery, bowiem znacznie upraszczają odbudowę kolagenu. Tworzenie tego specyfiku wygląda inaczej niż zapewne sporo z nas sobie wyobraża. Gdyż ze ślimaczego śluzu wydobywa się specjalny ekstrakt, zostawiając resztę tej nieatrakcyjnej substancji w spokoju. Nie mieli się całego ogona z substancjami zapachowymi. Taki wyciąg, dodaje się następnie do kolejnych składników, z których słyną kremy do ciała. Miesza się wszystkie preparaty razem i tak rodzi się krem. Z tego powodu na pewno nikt nie musi się obawiać że ma on nieprzyjemną, śluzowatą konsystencję – znajdziesz krem do ciała na tej stronie.
Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz do czego możemy stosować krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla młodzieży wyciąg z tego zwierzęcia jest niezwykle popularny, bowiem pomaga w walce z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym działaniom. Z kolei starsze kobiety, mogą używać specjalnie skomponowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ów ekstrakt stymuluje regenerację kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w czasie kilkutygodniowej kuracji. Jednak największe zastosowanie ten kosmetyk ma w walce z bliznami. To samo oddziaływanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego rodzaju szramami na ciele, znacznie zmniejszyć ich widoczność. Poza tym, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – zapraszam do lektury o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, zawierające w składzie ekstrakt ze śluzu ślimaka, robią prawdziwą furorę na całym globie. Nic w tym zaskakującego, bowiem ich działanie jest bezcenne. Możemy dzięki nim pozbyć się trądziku, zmarszczek a nawet blizn.

Może zainteresują Cię także podobne strony www (http://englander.com.pl/wskazania/dermatologia-ogolna/atopowe-zapalenie-skory-leczenie-wroclaw/) na opisywany temat? Jeśli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

Także jeśli cierpisz na jakąś z tych bolączek, nabądź krem ze ślimaka jak najszybciej.