Krzesła z ery baroku w nowoczesnym apartamencie i stylowej aranżacji?

Co oznacza dobry styl? Co kilkadziesiąt lat oznacza coś zupełnie innego. Aktualnie na miano dobrego nadal zasługuje elegancki minimalizm. Stawia przede wszystkim na prostotę. Forma jest ważna, ale zachwyca w pierwszej kolejności prostotą aniżeli bogactwem. Właściwie zbyt duża ilość ozdobników jest dziś zestawiana raczej z kiczem. Pozłacane dodatki w dużych ilościach mogą przytłaczać i nadają się jedynie od czasu do czasu do stylu wiejskiego.

krzesła w stylu barokowym

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

A i w tym wypadku mogą wyglądać mało zachęcająco. Jeśli dorzucić do tego dużą liczbę kolorowych zdobień na tapicerce to powstaje całkowity przepych, czy nawet bałagan. A przecież jeszcze czterysta lat temu to właśnie była esencja dobrego smaku. Mowa rzecz jasna o czasach baroku.Barokowi na pewno nie da się odmówić barwności. Do dziś barok jest innym określeniem wystawności, a nawet uczniowie w gimnazjum wiedzą czym epoka ta się odznaczała. Nie może dziwić, że czasem fanów takiego stylu da się spotkać do w naszych czasach. Nie brakuje też barokowych elementów wyposażenia.

Jeśli chcesz znaleźć więcej w treści na omawiany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a zapewne Cię one zaintrygują.

Jednymi z najczęściej wybieranych są barokowe krzesła(oto link). Czy dobrze jest na je wybrać?

Tak jak powiedzieliśmy wyżej, barok obecnie na pewno nie jest ikoną mody. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by umiejętnie dodać go do modernistycznego projektu. Podobnie jak w utworze muzycznym kompozytor może sprawnie użyć dysonansu, tak i architekt (Zobacz więcej: architekt tarnów archiwizja) wnętrz jest w stanie umiejscowić krzesło z innej epoki tak, by zachwycało. W ten sposób nawet barokowe krzesła są w stanie nadal wyglądać świetnie. Ważne, by użyć ich w roli elementu aranżacji świadomie. Gdy znajdą się w pokoju z pewnością będą przyciągać uwagę. Nie powinny konkurować z innymi dekoracjami. Fotel barokowy stanie się automatycznie główną atrakcją salonu czy innego wnętrza. Niewątpliwą zaletą jest natomiast to, że fotel barokowy ma grube siedzisko i solidne oparcie, więc to mebel niezwykle komfortowy.