Które niewiasty winny wykorzystywać krem na noc oraz co on w ogóle przynosi?

Jeżeli chciałabyś właściwie troszczyć się o swoją skórę, powinnaś używać różne kosmetyki. Własna cera wymaga od nas bardzo dużo, ale gdy będziemy odpowiednio o nią dbać, odwzajemni nam się na pewno pięknym wyglądem.

Krem na noc powinien być odpowiednio wyselekcjonowany do rodzaju cery i do wieku niewiasty. Jeżeli krem na noc jest odpowiednio dobrany, wtenczas skóra w czasie nocnego odpoczynku dobrze się zregeneruje, a rano zaobserwujesz to przyglądając się w zwierciadle. Krem na noc odróżnia się od kremu na dzień większą koncentracją elementów regenerujących. Nie posiada on żadnych filtrów UV i jest bardziej gęsty od takiego na dzień. Krem na noc mógłby bywać także w większym stopniu tłusty. Prawie każda kobieta mogłaby zapytać czy też krem na noc jest niezbędny? Odpowiedź to: tak. Skóra w najwyższym stopniu efektywnie odbudowuje się w nocy. Dzięki temu, iż nocą powiększa się przepustowość cery, elementy odżywcze szybciej się wchłaniają oraz prościej dostają się do bardziej ukrytych powłok naskórka.

Racoon
Sekrety damskiej torebki

Autor: Baghouse.pl
Źródło: Baghouse.pl
kolano - zdjęcie rentgenowskie

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
A jak dobrać właściwy krem na noc dla naszej skóry? Jeżeli Twoja skóra jest skłonna do przetłuszczania się, wtenczas winnaś dobrać krem na noc o delikatnej konsystencji. Jeżeli natomiast Twoja cera jest wysuszona, wtedy potrzebuje trochę gęstszego kosmetyku, jaki utrudni wyparowywanie H2O z wierzchniej warstwy skóry i zwilży naszą skórę. Natomiast jeżeli masz skórę mieszaną, wtenczas ani jeden krem na noc nie jest Ci niezbędny. Trzeba też dobrać krem na noc do swojego wieku.

30-latka powinna szukać kremów, jakie posiadają np. koenzym Q10, gdyż przyspiesza on metabolizm komórek, ujędrnia cerę i rozjaśnia plamki. Czterdziestolatka z kolei ponadto powinna wziąć pod baczenie funkcjonowanie przeciwzapalne oraz regenerujące.