Które obuwie wybrać do joggingu

Jedno z najbardziej podstawowych pytań, każdego początkującego biegacza – „w których bucikach biegać?”. Bardzo dużo zależy od tego, po jakim terenie będziemy biegać i jaki tryb życia prowadziliśmy do dnia, w którym postanowiliśmy podjąć ten bardzo odważny krok – zatem stawić czoło wyzwaniu, którym jest bieganie.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż „kosmiczne” technologie, jakie w bucikach występują, to w dużej części nic innego jak chwyt marketingowy, nie dajcie się więc nabrać. Cena nie idzie zawsze w parze z jakością, a już z całą pewnością na jakość obuwia nie może wpłynąć liczba systemów oraz innych technologii rodem z filmu science fiction. Odpowiednie buty do biegania to takie, które w bieganiu nie będą nam przeszkadzały i zapewnią nam komfort użytkowania. Jeśli zachwycisz się komfortem już na początku oraz stwierdzisz, że buciki mają to coś, nie frapuj się i bierz (pod warunkiem, że przebiegłeś w nich co najmniej paręset metrów). W moim przypadku ta wytyczna sprawdza się wspaniale, ale znam przypadki ludzi, którzy pomimo opisanego przeze mnie punktu widzenia, po paru treningach zawiodły się na bucikach. To jednak marginalne sytuacje. Sprawdź więcej: .

To, jakie obuwie wyselekcjonujemy na początku naszej przygody z joggingiem, będzie w znacznym stopniu wpływało na nasze samopoczucie w czasie treningu. Dobrze dobrane buciki zapewnią nam: komfort ćwiczeń, mniejsze ryzyko kontuzji, jakie niestety są nagminne u laików, zmniejszenie możliwego bólu wypływającego z naszych niedoskonałości i dawnych zaniedbań w sferze ogólnej sprawności. Buty Nike Air max 90 przeznaczone do biegania po ulicy, jak sama nazwa podkreśla określone są do biegania po chodnikach, asfalcie i innych twardych nawierzchniach. Nie ma być to natomiast tylko asfalt, tego rodzaju buty rewelacyjnie sprawdzą się również, gdy będziemy biegać po ubitych, leśnych duktach. Tu najnowszy news: .

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te charakteryzują się małą wagą a także dużą elastycznością. Buty trailowe z kolei są to buciki przeznaczone do joggingu po naturalnym terenie z dużą ilością piasku, kamieni a także często błota. Cechują się twardą nawierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. W jaki sposób dopasowywać rozmiar, ażeby but był wygodny? Mierząc bucik w Nike sklep powinniśmy pamiętać, by buciki zanadto nie uciskały naszej stopy.