Które używane na co dzień ubrania były wytworzone dla armii?

Ogólnie jest wiadome, że Mężczyźni wielokrotnie preferują rozwiązania jak najbardziej proste. Dzięki takiemu na ogół są to także rozwiązania najbardziej efektywne.

Tyczy się to wielu dziedzin, w tym także męskiej mody.
Narciarze

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym tego dowodem jest budrysówka, czyli niedługi płaszcz używany w przeszłości przez marynarzy. Jest on zamykany na specjalne kołki wykonane z drewna albo z plastiku. Umożliwiało to albowiem żeglarzom zapinanie budrysówki wręcz bez konieczności zdejmowania rękawic. Odmienną właściwością, jaką cechuje się budrysówka jest naszywany lub dopinany na guziki kaptur czy obszerne, naszywane na grzbiet kieszenie. Budrysówka wywodzi się z brytyjskiej marynarki wojskowej. W dzisiejszych dniach powraca do mody oraz jest stosowana na co dzień przez różnorodnych ludzi nie związanych nawet w najmniejszym stopniu z pracą na morzu. Jeżeli zatem życzysz sobie swym stylem ubierania się nawiązać do tej znamienitej przeszłości, może właśnie budrysówka jest odpowiednim dla Twojej osoby ubraniem?
Podobną militarną historię mają także spodnie chinosy. Zostały one wytworzone na wymagania północnoamerykańskiego wojska bijącego się z Hiszpanią o Filipiny. Spodnie chinosy zawdzięczają swoją markę oczywiście Chinom a konkretnie pochodzącym z owego państwa pracownikom, którzy tworzyli dla amerykańskiej armii takie spodnie chinosy. Są one niezwykle komfortowe i dzięki temu, że są przewiewne, są przystosowane do stosowania w wyższych temperaturach.

Spodnie chinosy są zatem najlepsze na okres letni, ale można by ich używać o każdej porze roku. Spodnie chinosy są bardzo komfortowe oraz miłe w dotyku i najlepsze na co dzień, gdyż są to spodnie z bawełny.