Łączenie dodatków w czasie układania stroju

Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu

Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Świat mody nie jest łatwy i oczywisty w pojmowaniu. Ma się rozumieć każdy z ludzi próbuje intuicyjnie dopasować do reszty, jednak to nie robi nas fachowcami w tej dziedzinie. Pokazy projektantów, szalony showbiznes i wydarzenia związane z ubraniami są bardziej odciętym światem, którego ktoś, kto nie nazywa siebie artystą, chyba nie ogarnie z łatwością. Światy kreowane na deskach wybiegów, dzięki ubraniom pokazywanym przez kobiety są raczej czymś nieokiełznanym, jest to raczej metafora, niż sztuka użytkowa. Właściwie kreacji prezentowanych na prezentacjach mody nie da się zwyczajnie nałożyć i pokazać się na chodnikach miasta, aby nie rzucać się w oczy i nie uchodzić za ekscentryka. Twórcy mody, zwłaszcza ci najbardziej cenieni i uznani starają się zwykle ukazywać w pokazach swoje uczucia, wyobrażenia i złożone metafory, bardziej niż przedstawiać nowe trendy w modzie.

Mimo to w pewien sposób, niezrozumiały dla szarego obywatela, tworzą modę. Mówią, czy danego sezonu będą uznawane białe, czy czarne kiecki i te opinie dziwnym sposobem wdrażane są w życie. My za to, choć niewiele z tego nie pojmujemy, staramy się dostosować do tego. Chcielibyśmy nie uchodzić za dziwnych, zarazem prezentując swój styl. Zachować oryginalny styl, a jednocześnie dopasować się do wytypowanych przez wielkie postacie nurtów. Chociaż wydaje się to w takich warunkach niewykonalne, jest całkiem łatwe do wykonania i to w dość zwyczajny sposób.

Zakłopotanym wychodzą z odsieczą dobrze znane i lubiane sieci z odzieżą, jakie w większych miejscowościach znajdziemy najczęściej w galeriach handlowych, a w mniej ludnych jako niezależne sklepy. Znajdziemy tam zupełnie naturalne, niezbyt oryginalne propozycje ubrań i dodatki, zwłaszcza te, które tak poszukiwane są przez kobiety: dodatki do kurtek, dodatki do fryzur czy torby Zara, H&M czy Reserved to przykłady tego typu miejsc, które proponują całkowicie zwyczajne elementy odzieży, jednak dość mocno podporządkowane panującym trendom w modzie. Torebki Zara i innych firm, a także wszystkie inne propozycje tego typu sieci nie rzucają się zbyt mocno w oczy, są użyteczne, eleganckie i gustowne, a jednocześnie zgodne z panującymi nurtami świata mody.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, wyczerpujący artykuł (http://www.lamalama.pl/dzianiny.html), który w tamtym miejscu odnajdziesz, również jest coś interesującego.