Ład musi być podstawą istnienia wszystkich ludzi

Życie jest zbyt skomplikowane, więc układamy wiele rzeczy, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, kiedy za wszelką cenę chcemy coś uporządkować, można też to określić mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Zarówno z jednego, jak i z drugiego rozwiązania rodzi się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieważne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Taką już mamy bowiem naturę. Kiepsko wyobrazić sobie funkcjonowanie całych organizmów ludzkich: państwa, miasta, organizacji bez pewnych opanowanych schematów. Gdyby nie systematyka nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby rejestracji, przez co odróżnialibyśmy auta po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest też wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje hierarchia, której żaden członek stada nie zaburzy. Zwierzęta są naturalnie mniej skomplikowane od ludzi, więc nawet nie przejdzie im przez myśl, że coś można zrobić nieschematycznie. Popatrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link (https://www.arapneumatik.pl/k-268-szybkozlaczki-rectus-serii-26ka-dn-7-2-super-promocja), a dowiesz się więcej informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

Nie zdarza mu się myśleć, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Upraszczamy sobie świat poprzez przygotowywanie map, układamy książki na półce, a pracujący w urzędach zarządzają na co dzień ogromną masą dokumentów, z których każdy dokument musi znaleźć się w ogólnym uporządkowaniu. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (metalowe smycze) – są przecież kieszeń na banknoty, kieszonka na bilon i miejsce na karty. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki rock) określa porządek, muzyka jakiej słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Słuchając rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, który ma być nam posłuszny, jesteśmy jego panami, wyznaczamy granicę jego zachowań i postępować. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. Takie wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.