Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo istotna

Zez jest schorzeniem, jakie charakteryzuje się nierównoległym zestawieniem gałek ocznych. Przeważnie towarzyszą mu różnorodne zakłócenia widzenia.

U najmłodszych z jawnym zezem unilateralnym dochodzi nawet do zaburzeń pracy mózgu. U dzieci zazwyczaj pojawia się zez zbieżny, natomiast u ludzi dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest wykonalna. Przed operacją pacjent jest odpowiednio zbadany, co w wielkim stopniu pozwala przeciwdziałać dwojeniu pooperacyjnemu.
operacja zeza u dorosłych

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo ryzyka wystąpienia skomplikowań, wiele osób dorosłych z zezem jest operowanych z dobrym efektem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia zeza u osób dorosłych jest jednakowo znacząca jak u najmłodszych. Błędem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów wyłącznie jako problem kosmetyczny, podczas gdy efektywne i właściwe leczenie może wyeliminować dokuczliwe i przykre Objawy subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba także bagatelizować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób szpecący znaczny zez bywa powodem kompleksów, niskiej samooceny, a nawet przygnębień, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może posiadać również znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, czy też ogólnym. Chory przebywa w ośrodku kilka godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem aplikowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na drugi dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (centrum okulistyczne wrocław) oprócz leczenia zeza zajmuje się również kuracją wielu pozostałych schorzeń w obrębie oka. Specjalistyczne narzędzia dostosowane do działań w okolicy tak delikatnego narządu, zezwalają na precyzyjne przeprowadzenie wszelkich zabiegów.