Lekarz czy może kosmetyczka? Gdzie wykonywać zabiegi medycyny estetycznej

Coraz entuzjastyczniej, by zadbać o urodę, idziemy nie do gabinetu kosmetycznego, lecz do kliniki. Zabiegi, które wykonuje lekarz medycyny estetycznej, są z reguły bardziej efektywne jak też przynoszą rezultaty dostrzegalne od razu. Jakie więc zabiegi możemy zrealizować w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy klinikę medycyny estetycznej? W Polsce nie ma ustawowych regulacji mówiących o tym, jakie zabiegi, przy pomocy których instrumentów, ma prawo wykonywać kosmetyczka, a które lekarz. Stąd to klient musi kierować się zdrowym rozsądkiem i nie kierować się wyłącznie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej >>> gabinet medycyny estetycznej wrocław, zaś kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki idziemy na wszelakie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, regenerujące, jak dla przykładu maski, pilingi, kąpiele (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka profesjonalny asortyment powinna trudnić się głównie profilaktyką i „dopieszczaniem” skóry oraz zmysłów. W gabinecie kosmetycznym można również poddać się lekkiemu złuszczaniu, przykładowo przy pomocy niezbyt intensywnych kwasów, mikrodermabrazji bądź kawitacji.

W grę wchodzi również depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest ogrom takich salonów (depilacja bikini). Ale nie tylko. Zabiegi łączące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich praktykowanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to dla przykładu makijaż permanentny. Kosmetyczka może także przeprowadzać niektóre zabiegi z zastosowaniem lasera, np. epilację. Głębsze zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla medyków. To w gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się silnym zabiegom laserowym, likwidowaniu znamion czy pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Wyłącznie lekarz powinien dopełniać wszystkich zastrzyków, np. botoksu bądź wypełniaczy. Koniecznie zapytaj medyka o specjalizację. Lekarz wykonujący zabiegi poprawiające urodę musi być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii bądź medycyny estetycznej i odbyć należyte szkolenia. W takim gabinecie możemy spytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miastem, w którym z pewnością znajdziemy należyty gabinet medycyny estetycznej .