Lifting? Znamy inne techniki na zachowanie jędrnej skóry

W końcu nadeszły czasy, w których powrót do młodości nie musi wiązać się wyłącznie chirurgicznym naciąganiem skóry twarzy. Istnieją bowiem triki, które sprawią, iż na nowo pokochamy siebie!

Pielęgnacja skóry jesienią

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Po pierwsze, nie zapominajmy o serum. Dermatolodzy twierdzą, że serum na równi z kremem jest niezbędnym elementem pielęgnacji cery, albowiem posiada w swym składzie wyższe stężenie substancji aktywnych. Nakładamy je pod krem systematycznie, albo stosujemy jako kilkutygodniową kurację nawilżającą – zależnie od kondycji skóry.

Kolejna wskazówka: łączmy techniki i wybierajmy rozwiązania typu kilka w jednym. Jest to możliwe dzięki zabiegom medycyny estetycznej, które łączą rozmaite techniki poprawiające jakość skóry, np. regenerację laserem frakcyjnym czy elektroporację, która pozwala na głębsze wnikanie w skórę składników odżywczych. Laser co2 to – oprócz poprawy jakości skóry – zapewnia nam pozbycie się blizn pozostałych po przebytym trądziku. Zmarszczki, rozstępy lub nieestetyczne, głębokie pory, w końcu przestaną nam spędzać sen z powiek – odsyłam do tej strony na .

Mówi się, że gdybyśmy zaczęły chronić skórę przed słońcem już we wczesnym dzieciństwie i robiły to konsekwentnie przez cały rok, to miałybyśmy 80 proc. mniej zmarszczek. Mało tego, da się słyszeć opinie, iż gdyby nie oddziaływanie promieni ultrafioletowych, pierwsze zmarszczki pojawiłyby się na naszej twarzy ok. 60. roku życia. Z tej przyczyny wybierajmy krem na dzień z współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej tudzież stosujmy filtr, np. w postaci podkładu czy pudru.

ZAMYKANIE NACZYNEK LASEREM VARILITE

Autor: IQ MEDISPA
Źródło: IQ MEDISPA
Podnieśmy opadające powieki. Prawidłowo poprowadzona kreska, działa jak szybki lifting. Kreślimy ją wzdłuż górnej powieki zaś zewnątrz kierujemy ku górze. Efekt uniesionego oka natychmiastowy!
Zdrowa, młoda cera jest naturalnie zarumieniona. Z tego względu w makijażu „odmładzającym” róż powinien mieć miejsce w każdej damskiej kosmetyczce. Odpowiedni będzie róż w subtelnym odcieniu, delikatnie naniesiony na kości policzkowe, niezbyt blisko nosa.
Sport, dieta to najłatwiejszy sposób na zachowanie młodości.

To pozbycie się kilogramów, ale i odkrycie na nowo swej kobiecości. To świadomość, iż robimy coś dobrego nie tylko by z uśmiechem spoglądać w lustro, lecz by żyć zdrowo.