Liposukcja kolan współczesnym wyznacznikiem piękna? – dowiedz się na ten temat więcej

Kult piękna ogarnął już niemal całą naszą planetę, dla którego jesteśmy gotowe zrobić wiele. Czasem nawet za wiele.

Nie ma znaczenia, czy mamy 15, 30, czy 50 lat. Fakt jest jeden – wszystkie pragniemy być piękne. Dla piękna jesteśmy gotowe przeżyćw stanie wytrzymać katorgi, aby móc równać się z pięknościami z telewizji lub okładek kobiecych gazet. Jedne starają się upięknić siebie makijażem, inne poprzez diety i fitness, jeszcze inne wybierają na coraz bardziej zaawansowane zabiegi kosmetyczne . A jeśli one nie spełniają już w 100% swojej roli, wybierają bardziej restrykcyjne rozwiązania – operacje plastyczne. Jakie?

Wszystkie zapewne wiemy, że największą zmorą kobiet, niezależnie od wieku, jest cellulit. Dzisiejsze oferty salonów kosmetycznych wypełnione są po brzegi kuszącymi sformułowaniami typu laser spalanie, i tym podobne. Przeglądając kobiece gazety natkniemy się na tysiąc rad dotyczących tego, jakie zabiegi na cellulit wybrać. Najtańsze, zaczynające się od cen 100-200zł za zabieg to specjalne masaże antycellulitowe, przeprowadzane pod ciśnieniem i zwane profesjonalnie endermologią. Później mamy do wyboru mezoterapię, polegającą na wstrzykiwaniu podskórnie kilku specyfików, poprawiających mikrokrążenie i przyspieszających redukcję tłuszczu. Podobny efekt ma wywołać drenaż limfatyczny przeprowadzany specjalnym aparatem, odprowadzającym nadmiar wody z organizmu oraz polepszającym krążenie.

zabieg

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Później jest coraz bardziej ekstremalnie, bo możemy wybrać zabiegi na cellulit, typu: laser na podczerwień, ultradźwięki i karboksyterapię – zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla celem rozbicia tkanki tłuszczowej.
Kiedy nie mamy dosyć zabawy, liposukcja kolan może dodatkowo polepszyć nasze ciało . Taki zabieg zaliczany jest już pod operację i chociaż trwa krótko, zmusza do odpoczynku. Liposukcja kolan w wersji klasycznej przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w rurkę, którą wprowadza się do kolana po wykonaniu kilku nacięć.

Czy prezentowana tu kwestia jest dla Ciebie nietuzinkowa? Jeśli tak, to dodatkowe informacje zobacz w serwisie, który znajdziesz tu. One też Cię zaciekawią.

W niektórych przypadkach do liposukcji używa się specjalne strzykawki wysysające tłuszcz albo ultradźwięki. Należy pamiętać, że tak jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań.

Kiedy kobieta jest nieco starsza, kolagen zanika, skóra wiotczeje, a na twarzy gromadzi się coraz więcej zmarszczek. Wtedy doskonałą opcją odmładzającą jest tłuszcz na twarzy. Zabieg taki, nazywany lipofilling polega na przeszczepieniu skóry z innego miejsca ciała w celu pobrania z niego tłuszczu z przeznaczeniem na buzię. Trwa krótko, bo tylko 40-50 minut, a już po paru dniach odpoczynku możemy cieszyć się swoim nowym image .
Wystarczy przejrzeć kilka archiwalnych fotografii znanych celebry tek i porównać do ich aktualnego wyglądu, aby przekonać się, że tłuszcz na twarzy użyło już wiele z nich. I to nie tylko starszych pań.