Łupież jest bardzo przykrą dolegliwością, zwalcz go przy wykorzystaniu domowych produktów

Łupież jest wyjątkowo przykrą i wstydliwą dolegliwością, która poważnie wpływa na samopoczucie i poczucie wartości człowieka. Polega ona na nadmiernym złuszczaniu się skóry głowy, co objawia się sypaniem z włosów nieestetycznych białych płatków, które znaczą odzież. Powstawanie łupieżu miewa charakter zdrowotny, lecz w wielu sytuacjach łączy się ze złą pielęgnacją skóry głowy, jak też zbyt częstym stosowaniem kosmetyków do stylizacji oraz pielęgnacji włosów.

dowiedz się więcej

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy naturalne środki pomagają na łupież?

Jeśli człowiek zauważa u siebie problem z łupieżem, pragnie bezzwłocznie reagować, ponieważ bywa to zmiana wyjątkowo kłopotliwa oraz przynosząca dyskomfort psychiczny. Przeważnie stosuje się kosmetyki przeciwłupieżowe i inne sposoby z regału drogerii. Tymczasem warto zastanowić się nad naturalnymi środkami, które znaleźć można w każdej lodówce. Łupież w ogromnej mierze powodowany bywa problemem z przesuszeniem skóry głowy, zatem potrafi tu pomóc właściwa pielęgnacja oraz kuracja przy użyciu składników nawilżających oraz odżywiających.

Domowe preparaty na łupież

Już od dawna nasze babki poszukiwały efektywnych sposobów na występowanie łupieżu. Nie posiadając na podorędziu eleganckich drogerii oraz salonów kosmetycznych, ratowały się tym, co znalazły w domu. Domowe sposoby na łupież okazują się ciągle w użyciu, ponieważ pomimo upływu lat nadal są uniwersalne oraz skuteczne, jak także tanie i łatwo dostępne – więcej informacji. Powodzeniem radują się płukanki ziołowe, jak na przykład z pokrzyw nagietka bądź rumianku. Sporą ulgę dają

włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy wykonywane z oliwy z oliwek albo soku cytrynowego. Wspomniane preparaty trzeba delikatnie wmasować w skórę głowy, a po kwadransie dokładnie spłukać.

Zamiast odżywki jogurt albo jajko

Włosy i skóra głowy wymagają odżywienia oraz dostaw drogocennych składników. Można im to zapewnić stosując odpowiednie odżywki, lub biorąc produkty z lodówki. Naturalne metody są wiele tańsze oraz nie przeciążają włosów. Zamiast maseczki na włosy można zastosować jogurt naturalny lub mieszankę z ubitego białka zmieszanego z żółtkiem. Taką maseczkę trzeba potrzymać na skórze głowy przez kilkadziesiąt minut, a później umyć przy użyciu ciepłej wody i delikatnego szamponu.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia związane z tą tematyką, to kliknij ten link i zobacz – z pewnością Cię to zaciekawi.

Jeżeli problemy z łupieżem się utrzymują, należy odwiedzić dermatologa.