Materiały na sezon jesienno-zimowy – najnowsze trendy.

Sklep online poleca w korzystnych cenach: materiały na jesienno-zimową porę. W szczególności na ten okres proponuje się: dzianiny futerkowe. Znakomitym pomysłem jest także wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna czyli włókno naturalne, uzyskiwane z sierści owiec, lam, kóz, królików i innych. Włókno wełniane ma specyficzne cechy (np.: karbikowatość, łuskowatość, zawiera też lanolinę), dzięki którym nadaje się doskonale do wytwarzania najwyższej jakości wyrobów włókienniczych.Wełna owcza uzyskiwana przez strzyżenie owiec, zwana również runem albo strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do wyrobu wysokiej jakości tkanin, dzianin oraz włóknin. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w starożytności. Wysokiej jakości wełnę, niebywale miękką, puszystą, o cienkich włóknach, długości od okołu 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana jest to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, lejąca. W użytkowaniu jest tkaniną niebywale ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na swój wełniano-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na sukienki, garsonki, tuniki ale też na kurtki zimowe (po uprzednim ociepleniu), berety, szaliki, kamizelki, swetry. Delikatna struktura supełkowa tkaniny przypomina wełnę (http://www.lamalama.pl/) buckle, jest od niej jednak nieco cieńsza, ale równie ciepła. Wełna gotowana jest tkaniną bardzo dobrze układającą się, łatwą w szyciu i z pewnością godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od normalnej wełny, że po obróbce termicznej kurczy się (ok. 20 – 30 proc. objętości), dlatego też jest bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem bardziej ciepła (dobrze sprawdza się przy niskich temperaturach), bardziej trwała na zabrudzenia oraz nie powoduje tylu reakcji alergicznych (typu:drapanie, swędzenie, wysypka), co naturalna wełna parzona. Następną godną polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na .

To wspaniały towarzysz na jesień i zimę. Wełna parzona to gruba, lecz bardzo miękka, dobrej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, iż wykonane z niej ubrania są niezwykle oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona jest niezwykle ciepła. Wełnę parzoną wykorzystuje się na: okrycia na wierch jak: płaszcze, kurtki; jesienne żakiety; pledy; zimowe spódniczki.

Następną interesującą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to bardzo wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez perfekcyjną imitację powierzchni i wyglądu, futra tego prawie nie można odróżnić od naturalnego. Długość runa wynosi 2 cm.