Medycyna estetyczna kluczem do pięknego wyglądu

W naszych czasach istnieje wiele możliwości, by skorygować uchybienia naszego wyglądu. Medycyna estetyczna postępuje bardzo szybkim tempem i proponuje nam wiele wszelkiego typu zabiegów umożliwiających poprawienie stanu skóry, usunąć wszelkiego typu defekty czy zmienić to i owo. Zabiegi tego typu są dość drogie, ale nie mają zwykle niebotycznych cen i możemy sobie na nie pozwolić.

Zazwyczaj wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Przy pomocy fal świetlnych odpowiedniej długości niszczy się cebulki włosów, zatem zabieg taki daje trwały efekt. Im ciemniejsze i grubsze włosy tym jest to prostsze, ale dzisiejszy postęp technologii i nowoczesne urządzenia dają możliwośc by wykonywać takiego typu zabieg również na cienkich i jaśniejszych włosach. Średnia cena jednego zabiegu to mniej więcej 100 złotych. Najczęściej przeprowadza się go w okolicy pach, na nogach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni często decydują się usunąć w taki sposób mało estetyczne owłosienie z pleców. W czasie zabiegu czujemy pewien dyskomfort, osoby wrażliwsze mogą odczuwać ból, ale zawsze możemy skorzystać z kremu znieczulającego i okładów z lodu. Fotodepilację musimy powtórzyć kilka razy by włosy nie odrastały.

Równie często przeprowadzanym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja (moja strona). To mechaniczne złuszczenie naskórka, stymulujące komórki do pracy i poprawiające kondycję skóry. Czasem nawet po przeprowadzeniu mikrodermabrazji znikają płytkie zmarszczki, ale zasadniczym jego celem jest nadanie skórze lepszego wyglądu, usunięcie niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnio zabiegi takie coraz częściej przeprowadza się z wykorzystaniem lasera. Dzięki niemu dotrzeć udaje się do głębszych warstw skóry, zabieg jest krótsza i twarz szybciej dochodzi do formy. Musimy bardzo uważać przez kilka dni, nie można wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne. Dobrze jest przez kilka dni unikać słońca, stosować nawilżające kremy z wysokimi filtrami, bo inaczej grożą nam przebarwienia i cały efekt zabiegu na nic.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Inny często przeprowadzany zabieg to zamykanie naczynek. Niewielkie rozszerzone naczynka można zamknąć laserowo, większe używając właściwie dobranych preparatów leczniczych – to tak zwana skleroterapia.

Równie ciekawy materiał jest umieszczony tu, więc sprawdź na portalu (http://ortodoncjacyfrowa.com.pl/) i sprawdź, co przeczytasz tutaj. To również powinno być w Twoim guście.

Rezultatem zabiegu jest skurczenie naczynek i spowodowanie ich zamknięcia, przez co znikają ze skóry nieestetyczne czerwone czy fioletowe kreski.

Problemem dla sporej ilości pacjentów są również blizny. Usuwanie blizn to zabieg trochę bardziej skomplikowany, ale także da się go wykonać przy użyciu lasera. Dopiero przy większych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego typu rozwiązanie będzie dla nas najlepsze – o tym zawsze decyduje lekarz po rozmowie i uważnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi mające na celu usuwanie niedoskonałości. Możemy też dla przykładu poprawić wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy wykonać powiększanie ust ((link do artykułu)). Zabieg trwa chwilę, rezultat utrzymuje się dość długo – czasem nawet półtora roku – to jest uzależnione od użytych wypełniaczy a także od naszego organizmu. Nie można ustalić tego dokładnie.

Zabiegi medycyny kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawę wyglądu. Często dzięki małej zmianie nabieramy pewności siebie, nasza samoocena jest wyższa i o wiele lepiej się czujemy. Jeżeli znajdziemy dobrą klinikę nic nam nie grozi.