Medyczna recepta na młodość czyli popularne zabiegi medycyny estetycznej

Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Dużo zależy też od typu urody. Faktem jest, że po niektórych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się znakomicie.

Oczywiście powinniśmy dbać o siebie, aby zachować młodość, aczkolwiek na pewne zmiany nie mamy wpływu. Aktualnie jednak nasza kultura narzuca nam model życia, w myśl którego musimy jak najdłużej wyglądać młodo i kwitnąco. Tak silny trend pozwolił na skuteczny rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Coraz częściej po młodość w kremie udajemy się już nie do apteki, ale kosmetyczki. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, lecz ich ceny są dosyć spore i nie każdego stać na taki wydatek. Zasadniczo medycyna estetyczna sprawdza się, gdy chcemy szybko odmłodzić i odbudować swoją skórę.

Oprócz tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość radykalnie mogą udoskonalić na nasz wygląd.

Jeżeli zamieszczona w tym artykule wykładnia Cię przekonała, to poznaj ponadto inne wypowiedzi na nasz temat (http://www.ratynscystomatologia.pl/platnosci-ratalne-z-mediraty/), który był podniesiony w tym wpisie.

Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to powszechnie stosowana metoda, która nie wymaga ingerencji z użyciem skalpela. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W sytuacji, gdy mamy zamiar pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi kosztami, gdyż ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż typowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują niektóre skutki uboczne w postaci pieczenia i obrzęku, które ustępują z upływem czasu. Szczegóły na

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 20 lat to botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega procedura ostrzykiwania botoksem (szczegóły), szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród ludzi show biznesu. W prasie brukowej często komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 70%.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że widoczne rezultaty są nietrwałe i po okresie czasu należy wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wszystkich tego typu podskórnych zbiegów, również i tu powinniśmy liczyć z tym, że pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort. Ceny botoksu kształtują się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz oczywiście klasy specjalisty.