Posted on

Męskie zakupy

Manekin
Odzieży dla mężczyzn zwykle poświęca się znacznie mniej uwagi niż damskiej. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie muszą przywiązywać wago do tego, w co się ubierają. Wypływa to w pewnym stopniu z faktu, że ubiór męski jest bardziej uniwersalny od damskiego. Na przykład na różnorodne imprezy mężczyzna wybierze garnitur i jest to pożądany typ stroju. Panie z kolei na każde wydarzenie mogą mieć inną kreację.

Moda męska
Źródło: http://pixabay.com
Niemniej jednak istnieją i prężnie działają domy mody dla panów. Moda dla mężczyzn jest także pokazywana na wybiegach, choć nierzadko akurat tam prezentowane są ubiory raczej nietypowe i niefunkcjonalne. Moda męska może być tematem rozległym i interesującym.

Odzież na latoOkres lata jest charakterystycznym momentem, w którym jest potrzeba ubierania się ja najbardziej cienko. Kobiety wówczas wybierają sukienki i spódnice. Mężczyźni natomiast wybierają krótkie spodenki. Często jednak panowie nie pozwalają się przekonać do kupna sandałów i w okresie letnim zakładają zakryte buty. Tymczasem jest to bardzo niekorzystne dla stóp i bywa powodem odparzeń przy upałach. Z kolei męski (polecamy maszynka do golenia metalowa) ubiór wizytowy nie w każdej sytuacji zawiera w sobie wariant letni.

Kapelusze
Źródło: http://pixabay.com

Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszcza się przykładowo koszule z krótkim rękawem. Cały czas jednak są to koszule o charakterze eleganckim, wyposażone w kołnierzyk. W większej części dużych firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Najczęstszym zestawem większości panów w okresie letnim są szorty, zakryte buty i koszulka.

Sklepy z ubraniami męskimiDziałają oddzielne placówki, oferujące wyłącznie ubrania męskie. Są to jednak zwykle punkty, gdzie można kupić elementy garnituru i dodatki. W większości przypadków w jednym sklepie odzieżowym znajduje się odzież dla pan i panów. Przyznać jednak trzeba, że kolekcja dla mężczyzn w wielu przypadkach jest o wiele mniej licznie reprezentowana. Można też zauważyć wyższe ceny przykładowo męskich spodni w stosunku do tych z kolekcji damskiej. Przykładowy męski – meskiezaciecie.pl kardigan będzie kosztował znacznie więcej niż sweter damski w obrębie tego samego sklepu. Tendencja ta jednak z wolna się zmienia.