Rozwiązania na to aby poprawić swój look

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli artykułujemy te kwestie żartobliwie to jest w nich pierwiastek prawdy. No cóż, czy chcemy to, czy nie, aparycja jest dość istotny i determinuje wiele spraw. Nie mówimy tu o kanonach piękna, do których niektórzy absurdalnie dążą, ale o pewnych szczegółach w wyglądzie, które nas irytują i wolelibyśmy je zmienić. Z takimi właśnie zadaniami walczy dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na początek powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia http://englander.com.pl/ estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo rozumiana dermatologia. Ta druga jest konieczna, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i znaczące dolegliwości, np. nowotwór.

Masz masę wolnego czasu i chcesz rozszerzyć wiedzę z omawianego tematu? W takim razie najedź na hiperłącze do serwisu (http://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/eko) i tam delektuj się drobiazgowymi informacjami.

Młodsza siostra powszechnej dermatologii skupia się w samej rzeczy, jak łatwo dojść do przekonania po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, wzbogacającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to młoda dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością wyjazdu za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. zwłaszcza jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało oferuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (czytaj tutaj więcej).

Co oferuje dermatologia estetyczna? W zależności od kliniki najbardziej znane to:

– wypełnianie zmarszczek,
– poprawianie ust,
– korekta nosa,
– konturowanie twarzy,
– peelingi chemiczne,

I multum innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

najważniejszą filozofią działania dermatologii estetycznej jest ulepszanie szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, podczas której interwencja chirurgiczna jest bez porównania większa. Pokutuje atoli w wielu przekonaniach mieszanie tych kategorii, tak jakby te dwie dziedziny, te dwie nazewnictwa wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby czyjaś twarz była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego typu, ale patrzą na to, jak na normalny zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę krzywy. Nie musi pytać nikogo o opinie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści: