Moda na militarne ubrania i sprzęt surwiwalowy

Części odzieży stylizowane na militarne cieszą się w kraju dużą popularnością. Mundury, spodnie moro i militarne buty kojarzą się z demobilem, ale aktualnie na rynku można spotkać szeroką ofertę wysokiej jakości ubiorów dla wojskowych hobbystów. Tego typu ubrania poza poligonem niejednokrotnie spotyka się na strzelnicy paintballowej czy pośród miłośników tzw. ASG, czyli replik broni na plastikowe naboje. Z części akcesoriów używanych w militariach często korzystają także posiadacze motocykli.

Wiadome jest na przykład, że rękawice taktyczne marki Mechanix świetnie sprawdzają się jako rękawice ochronne do jazdy na motocyklu.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odsyłacz do serwisu (http://www.lamalama.pl/wlokniny.html), który przekieruje Cię do witryny, gdzie zdobędziesz ciekawe informacje na ten wątek.

Skąd taka moda?

kompas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubrania militarne mają być z pewnością wygodne i funkcjonalne. W parze z tym idzie praktyczność ubiorów – duża liczba kieszeni i schowków (co czyni wojskowe kamizelki bardzo chętnie wybierane przez wędkarzy i ich wytrzymałość na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Tego typu podejście do projektowania produktu czyni go uniwersalnym i przydatnym również w wykorzystaniach, do których nie był przeznaczony. Dużo grup społecznych nie mających związku z wojskiem upodobało sobie dzięki temu odzież odzież wólka kosowska tego typu. Sporą zaletą dla miłośników jest też cena. Jeśli ubrania dostępne w sklepach militarnych są zbyt drogie, zawsze można wybrać demobil, gdzie ubrania bywają kupowane za ułamek ich faktycznej wartości.

Kolekcja dla żołnierzy

Producenci ubrań zauważyli rozwijający się trend na militaria i wywęszyli tam dobry zysk. Ewentualny nabywca może więc na dzień dzisiejszy nabyć elementy odzieży w rozmaite desenie moro, nieużywane przez żadną z armii na świecie, stylowe buty wzorowane na militarnych czy różnego typu akcesoria jak np. chusty arafatki.

Do tego firmy odzieżowe niezwiązane z branżą militarną również zaczęły oferować tego typu akcesoria w swoich sklepach. Te przedsiębiorstwa poszły jednak o krok dalej i sprzedają ubrania wzorowane na tych wojskowych, jednak nie mające ich funkcjonalności.

Militarna moda zawitała również na wybiegach w wielu ośrodkach znanych z ustalania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani wojskowością stworzyli nawet całą kolekcję damskich ubiorów, zainspirowanych wzorem