Buty ślubne – kilka wskazówek

Ślub to bezsprzecznie jeden z najistotniejszych dni w życiu każdej zakochanej pary. Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia trwają czasem nawet ponad rok, a przyszła panna młoda zwraca szczególną uwagę na to, aby wyglądać zniewalająco pięknie. Oryginalna suknia ślubna, rękawiczki i pozostałe elementy są bardzo ważne, ale jednym z podstawowych elementów stroju są buty ślubne.

kliknij tutaj

Autor: кофе
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko panie, wybierając obuwie do ślubu, sugerują się w największym stopniu swoimi upodobaniami oraz modą.

Interesuje Cię skąd pozyskujemy informacje na zawarty w naszym artykule temat? Zapraszamy zatem do nowej witryny – tam mamy dla Ciebie dodatkowe źródło (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-kurtki/polarowa).

Wybierając buty do ślubu należy jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę użytkowania. Miejmy na względzie, że w dniu zaślubin jesteśmy aktywne prawie do świtu. Buty muszą umożliwiać nam ciągłe poruszanie się, chodzenie, stanie, a także tańczenie. Założenie sztywnych pantofli z materiałów syntetycznych na szaleńczo wysokich szpilkach sprawi, iż już po paru godzinach panna młoda będzie sfrustrowana i zmęczona. Najrozsądniejszym wyborem będą czółenka damskie skórzane, które są nie tylko bardzo wygodne, ale także szczególnie gustowne.

Aktualna moda ślubna zakłada, że nawet przy tradycyjnej, białej sukni ślubnej, nie trzeba decydować się na charakterystyczne obuwie do ślubu – . Coraz częściej rezygnujemy z białych, satynowych pantofelków na rzecz butów praktycznych, które będzie można włożyć częściej niż przez jeden dzień w życiu. To sprawia, że jesteśmy w stanie zainwestować w buty ślubne większą sumę, niż kiedyś. Chociaż czółenka damskie skórzane to zakup dość drogi, mamy świadomość, iż wykonane ze skóry naturalnej, porządne obuwie, posłuży nam przez wiele lat. Możemy zdecydować się na buty w kolorze neutralnym, nie rzucającym się w oczy, jak beż, czy écru, albo możemy trochę poszaleć i nabyć obuwie w żywym kolorze, które będzie korespondować z kolorem innych dodatków.

wedding shoes

Autor: Lynn B
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne panny młode z ochotą wybierają buty niebieskie, różowe, złote, a nawet czerwone. Nie zapominajmy, że buty do ślubu należy wybrać stosunkowo wcześnie, gdyż będą niezbędne przy przymiarkach sukni – do wysokości obcasów dobiera się długość spódnicy. Warto też pochodzić nieco w butach przed ślubem, chociażby po domu, by przyzwyczaić nogę do kształtu obuwia i zapobiec powstawaniu w dniu ślubu bolesnych otarć.